0

SERIJA A: Samo po bod za Lacio i Fiorentinu, ludilo u Đenovi (VIDEO)

Objavljeno: 22.11.15 u 17:00

Još šest utakmica 13. kola Serije A odigrano je u običajenom terminu od 15 sati, a bodovi su praktično podeljeni na ravne časti – po dve pobede domaćih i gostiju i dva remija.

Do minimalne pobede na svom terenu došao je Udineze. Na Friuliju „zebre“ su savladale Sampdoriju golom Agijemang-Badua koji je tako pokvario debi Vinćenca Montele na klupi kluba iz Đenove.

(Izvor: Videa/beágyazása)

Jedan gol je umalo bio dovoljan i Đenovi u duelu sa Sasuolom, a postigao ga je Rinkon početkom drugog dela igre. Do 68. minuta za domaći tim igrao je i bivši kapiten Crvene zvezde Darko Lazović. Međutim gosti su u sudijskoj nadoknadi vremena postigli gol za koji su verovali da će im biti dovoljan za bod, ali nije bilo tako pošto je Pavoleti preduhitrio sudiju i doneo važan trijumf svom timu.

Sva tri srpska reprezentativca koja nastupaju za Lacio bila su u startnih 11 u današnjem meču protiv Palerma, a samo je Filip Đorđević zamenjen u drugom poluvremenum, dok su Dušan Basta i Sergej Milinković-Savić odigrali svih 90 minuta. Na kraju Rimljanji su uspeli da iščupaju bod pošto je Kandreva golom iz penala poništio vođstvo kluba sa Sicilije.

(Izvor: Videa/tibor68)

Nerešeno je bilo i u duelu Fiorentine i Empolija, a baš kao i Lacio i „viole“ su se spašavale poraza pošto su gosti nakon prvih 45 minuta imali dva gola prednosti. Junak kluba iz Firence je hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić koji je postigao oba gola.

Pobede na gostujućim terenima, pored Napolija koji je ranije tokom dana savladao Veronu, zabeležili su Torino protiv Atalante (0:1) i Kjevo koji je bio bolji od poslednjeplasiranog Karpija (1:2).