0

SLS: Bez zadovoljnih u Ivanjici, Voždovac bolji od Rada (FOTOGALERIJA)

Objavljeno: 31.10.15 u 16:53

U premijerna dva meča 16. kola Superlige Javor i Novi Pazar su remizirali, dok su u derbiju Voždovca, „zmajevi“ bili bolji od Rada 1:0.

Derbi kola je odigran u Ivanjici gde su Javor i Novi Pazar remizirali 1:1 (0:0). Domaćin je bio nešto bolji tim, ali su gosti rezultatski bili bliži pobedi. Javor je u prvom poluvrmenu pretio preko Gafurova i Josovića, ali je Zečević bio na mestu. U drugom delu igre, tačnije 53. minutu posle gužve u kaznenom prostoru Ivanjičana najbolje se snašao upravo bivši igrač „belih“ Vladimir Radivojević i pogodio za 0:1. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala, pošto je posle odbitka Gafurov matirao Zečevića i Javoru doneo bod – 1:1.

U voždovačkom derbiju Voždovac je sa minimalnih 1:0 savladao Rad, koji se nalazi u očajnoj formi. „Zmajevi“ su trijumfovali zahvaljujući pogotku pozajmljenog fudbalera Partizana Nenada Marinkovića u 32. minutu. Pobedom na krovu Voždovac je izbio na poziciju sedam koja vodi u plej-of, dok je Rad posle šestog vezanog poraza 14. sa 13 bodova.