0

SERIJA A: Rimljanima pobede (VIDEO)

Objavljeno: 25.10.15 u 19:59

U neobičajenom terminu kada su u pitanju utakmice koje se igraju nedeljom u Seriji A Lacio i Roma su uspeli da dođu do pobeda u mečevima 9. kola pošto su savladali Torino odnosno Fiorentinu.

U derbiju kola trijumf „vučici“ na teškom gostovanju u Firenci doneli su bivši igrač Fiorentine Mohamed Salah i Žervinjo koji su pogađali u prvom poluvremenu. Za razliku od nekih prethodnih utakmica, pre svega u Ligi šampiona, fudbaleri Rome nisu dozvolili sebi pad u igri pa im je dobra napadačka partija iz prvih 45 minuta bila dovoljna za trijumf. Sve što su domaći uspeli da urade je da postignu gol u sudijskoj nadoknadi vremena.

(Izvor: Youtube/ALXrecords)

Nešto slično se desilo i na Olimpiku gde je Lacio sa 3:0 savladao goste iz Torina, s tom razlikom da je ekipa Stefana Piolija bila efikasnija u drugom poluvremenu kada je postigla dva pogotka. Za domači tim svih 90 minuta odigrali su Dušan Basta i Sergej Milinković Savić, dok je Filip Đorđević utakmicu odgledao sa klupe za rezerve.