0

SLS: Voša pobedila OFK Beograd, preokret Borca protiv Rada!

Objavljeno: 03.10.15 u 17:01

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu OFK Beograda rezultatom 1:0 (0:0), dok je Borac nakon preokreta pobedio Rad u gostima sa 2:3 (2:1) u 12. kolu Superlige Srbije.

Pred oko 1.000 gledalaca na stadionu “Karađorđe” u Novom Sadu, crveno-beli su do pobede došli autogolom Ignjatijevića u 71. minutu.

Nastić je centrirao sa leve strane, Ožegović uputio udarac glavom, a lopta je na putu ka golu pogodila Nikolu Ignjatijevića i prevarila golmana Čupića.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Kordić – Vasilić (od 51. Lakićević), Rosić (od 31. Pankov), Dinga, Nastić – Maksimović, Sekulić – Vukčević (od 70. Stanisavljević), Paločević, Ivanić – Ožegović.

OFK Beograd: Čupić – Mikić, Savić, Planić, Ignjatijević – Liščević, Subašić (od 74. Belaković), Pejović (od 89. Knežević), Stjepanović – Jovanović, Gojkov (od 82. Avramovski).

U uzbudljivom meču na Banjici, Borac je pobedio ekipu Rada rezultatom 3:2 i to nakon velikog preokreta. Domaći su vodili sa 1:0 i 2:1, ali su Čačani u nastavku uspeli da preokrenu.

Rad je poveo golom Veselinović u osmom minutu, izjednačio je Knežević u 30, da bi u samom finišu prvog dela Maras ponovo donep prednost domaćima. U drugom poluvremenu, Knežević u 53. i Zorić u 73. minutu sa penala su postavili konačnih 2:3.

Inače, obe ekipe su meč završili sa desetoricom, pošto su u finišu crveni karton zaradili Arsenijević i Jablan.

Novi Pazar je na svom stadionu bio bolji od niškog Radničkog minimalnim rezultatom 1:0, a jedini pogodak na meču postigao je Trtovac u 66. minutu.