0

PREMIJER LIGA: Agonija Čelzija se nastavlja, Tadić i drugovi pokorili Stamford Bridž (VIDEO)

Objavljeno: 03.10.15 u 20:31

Fudbaleri Sautemptona savladali su Čelzi na gostovanju rezultatom 3:1 (1:1) u osmom kolu Premijer lige.

Žoze Murinjo nalazi se pod velikim pritiskom, a biće pod još većim nakon još jednog poraza i to na svom terenu od Sautemptona. Iako početak nije delovao da će ishod biti takav.

Čelzi je poveo golom Vilijana u stilu Žuninja Pernambukana i gotovo celo prvo poluvreme proteklo je u znaku domaćih, sve dok Dejvis nije minut pre odlaska na odmor posle maestralne asistencije grudima Gracijana Pelea savladao Tibo Kurtou.

U drugom poluvremenu potpna dominacija Sautemptona, a u 60. minutu Sadio Mane je uz dosta sreće došao sam ispred Kurtoe i uspeo nekako da ga savlada za vođstvo gostiju. Dvanaest minuta kasnije Gracijano Pele je iskoristio kontranapad za konačnih 3:1.

Dušan Tadić imao je nešto kasnije kolosalnu priliku da možda i pečatira otkaz Žozeu Murinju, ali se isprečio Džon Teri. Čelzi nije postojao na terenu do kraja meča i samim tim ova pobeda Tadića i drugova je potpuno zaslužena.

Na ovom meču Murinjo je zanimljivo, prvo ubacio Nemanju Matića u igru, a onda ga i izveo sa terena posle dvadesetak minuta provedenih u igri. Ni to mu nije pomoglo da izbegne ubedljiv poraz.