0

SERIJA A: Fiorentina predvođena Kalinićem razbila Inter i preuzela lidersko mesto (VIDEO)

Objavljeno: 27.09.15 u 22:43

Više nijedna ekipa u italijanskoj Seriji A nema maksimalan učinak, pošto je u utakmici šestog kola Fiorentina savladala Inter rezultatom 1:4 (0:3).

Zahuktali Inter je u prvih pet kola bio impresivan i već je ulivao strah u kosti sa svih pet pobeda, međutim, u šestom kolu nalateli su na Fiorentinu, predvođenu večeras maestralnim Nikolom Kalinićem. Hrvatski reprezentativac je het-trikom potpuno deklasirao ‘nero-azure’ za prvo mesto tima iz Firence.

Počelo je veoma dobro za goste, pošto su u četvrtom minutu posle neopreznosti golmana Handanovića i golom Josipa Ilisića iz jedanaesterca došli u vođstvo od 1:0. Već u 19. prednost je duplirana golom pomenutog Kalinića, da bi isti igrač posle četiri minuta, već tada, rešio pitanje pobednika.

Na svu muku, Inter je od 30. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Miranda isključen zbog povlačenja. U taboru Intera nisu znali šta ih je snašlo, grogirani izabranici Roberta Manćinija nisu uspevali da sprovedu gotovo ništa na terenu, ali ih je Mauro Ikardi malo trgao golom u 60. minutu.

Međutim, to je bilo sve od Intera na ovom meču, pošto je Nikola Kalinić novim golom kompletirao svoj het-trik.