0
ATP

US OPEN: Sjajno izdanje, ali poraz Krajinovića od iskusnog Ferera

Objavljeno: 02.09.15 u 19:51

Srpski teniser Filip Krajinović završio je takmičenje na US openu porazom u drugom kolu od Davida Ferera.

Španac je do pobede došao posle dva i po sata igre rezultatom 3:0, po setovima 7:5, 7:5, 7:6, ali i pored toga, naš teniser je pokazao evidentan napredak u igri.

Krajinović je odlično servirao što potvrđuje činjenica da je u prvom gemu izgubio brejk tek u 12. gemu tako spreči taj brejk.

Drugi set doneo je malo više oscilacija u igri oba rivala, Krajinović je oduzeo dva brejka Fereru, ali ne i kada je bilo najbitnije – za prednost Španca od 7:5.

Filip je nastavio hrabro i u trećem setu, imao brejk pri rezultatu 5:4 i servirao za 2:1, ali je onda posustao. Ferer je slavio u taj brejku trećeg seta sa 7:3 i plasman u sledeće kolo.

Rival Fereru u trećem kolu biće Žeremi Šardi.