0

PREMIJER LIGA: Siti pregazio Čelsi u velikom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 16.08.15 u 19:25

U derbiju drugog kola Premijer lige Mančester siti je na svom terenu savladao Čelsi sa ubedljivih 3:0 (1:0).

Moglo je da bude i ubedljivije da u prvih 30 minuta meča rezervni golman „plavaca“ Begović nije skinuo tri „zicera“ Agueru. Argentinac se tri puta našao sam ispred Bosanca, ali je čuvar mreže svaki put izašao kao pobednik. Ipak, u 31. minutu spasa nije bilo. Ture i Aguero su odigrali dupli pas, a Argentinac je loptu smestio u mrežu za 1:0. U 44. minutu Siti je mogao i do 2:0, Kolarov je centriarao, a Mangala šutirao glavom pored gola.

Mančester siti je u drugom delu igre nastavio da napada. Prvi promašaj u 65. minutu imao je ko drugi no Aguero. Čelsi je prvi put ozbiljnije pripretio u 70. minutu kada je šutirao Azar, a Hart napravio paradu.

(Izvor: RuTube)

Domaćin je do 2:0 stigao u 79. minutu. David Silva je izveo korner, a Kompani je glavom zatresao mrežu, drugi put ove sezone. Konačnih 3:0 postavio je Fernandinjo fenomenalnim pogotkom u 85. minutu.

U Čelsiju su svih 90 minuta odigrali srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić, kao i sa druge strane Aleksandar Kolarov.