0

SERIJA A: Inter jedva do pobede na Olimpiku iako je imao dva igrača više (VIDEO)

Objavljeno: 10.05.15 u 22:42

U poslednjem meču nedeljnog programa 35. kola Serije A Inter je sa dva pogotka Ernaneša uspeo da savlada Lacio na rimskom Olimpiku rezultatom 2:1 (1:1).

Prva dva gola pala su u prvom poluvremenu, tačnije već do 26. minuta kada je Ernaneš izjednačio nakon što je Kandreva u 8. posle asistencije Andersona doveo u vođstvo domaćina. Gosti su propustili veliku priliku da reše meč i ranije pošto su od 24. minuta imali jednog igrača više posle isključenja centarhalfa Maurisija, a od 61. dva pošto je zbog skrivljenog penala iz igre isključen i iskusni golman Marketi.

(Izvor: dailymotion.com/funnyno1)

Odgovornost je preuzeo Mauro Ikardi, ali nije uspeo da savlada Berišu koji je ušao kao zamena za Klozea. Ono što nije pošlo od noge njemu jeste Brazilcu Ernanešu, bivšem igraču Lacija, koji je u 84. minutu postigao pobedonosni gol za goste.Za domaći tim ceo meč na poziciji desnog beka vrlo dobro odigrao je Dušan Basta, a za goste svih 90 minuta je igrao Nemanja Vidić.

(Izvor: dailymotion.com/Zidanekrisz)

(Izvor: dailymotion.com/Gol-Live)

Inter se sa ova tri boda probio do sedme pozicije pošto je već sedam utakmica uzastopno neporažen odnosno sada ima samo dva boda manje od Sampdorije i tri od Fiorentine. Sa druge strane Lacio je ostao na bod zaostatka za Romom sa kojom će se boriti za mesto koje vodi direktno u Ligu šampiona.