0

PRIMERA: Het-trik Ronalda za nastavak potere za Barselonom (VIDEO)

Objavljeno: 02.05.15 u 22:15

Fudbaleri Reala iz Madrida nastaviće poteru za Barselonom u borbi za titulu, pošto su u derbiju kola na „Sančez Pishuanu“ savladali Sevilju 3:2 (2:1).

Junak pobede „kraljevskog“ tima bio je fenomenalni Kristijano Ronaldo koji je „upisao“ novi het-trik i tako postigao 42 gol u Primeri i ponovo pretekao Lionela Mesija. Portugalac je prethodnih dana kritikovan i izviždan od strane navijača Reala, ali im je danas uzvratio sa tri postignuta gola.

Ronaldo je mrežu Sevilje načeo u 36. minutu kada je posle centaršuta Iska zatresao mrežu. Samo minut kasnije bilo je 2:0 za tim iz španske prestonice. Ernandez je jedan centaršut sa desne strane glavom spustio u peterac gde se našao Ronaldo i spasa nije bilo – 2:0.

Do kraja prvog poluvremena videli smo još jedan pogodak. Sevilja je uspela da smanji na 2:1. Strelac sa „bele tačke“ u 47. minutu bio je Baka.

Tačku na „j“ u 68. minutu stavio je Ronaldo trećim golom. Bejl je centrirao, a Portugalac je majstorski glavom iz mrtvog ugla matirao Rika. Sevilja je do kraja uspela samo da umanji prednost Reala golom Ibore u 79. minutu.

Barselona je i dalje prva na tabeli sa 87 bodova, dok je Real Madrid zadržao svega dva boda minusa tri kola pre kraja. Sevilja je peta sa 69 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Valensija sa utakmicom manje.

Lider šampionata Barselona je danas demolirala Kordobu u gostima 8:0.