Trener Real Madrida Karlo Anćeloti gaji negativan niz od šest mečeva bez pobede nad Atletikom izMadrida ove sezone, ali se nada da će mu se sreća osmehnuti u Ligi šampiona.
U poslednjem meču ove sezone Atletiko je nokautirao Real sa 4:0 ovog februara. Takođe, Real je eliminisan od Atletika u Kupu Kralja, a prethodno je izgubio i Superkup Španije u avgustu.
Poslednja pobeda „Los Blankosa“ u gradskom derbiju bila je, zapravo, ona u finalu Lige šampiona prošle godine.
– Poslednji meč sa Atletikom daje nam dodatnu motivaciju – rekao je Karlo Anćeloti.
– Zabrinuti smo jer smo svesni da će biti teška utakmica. Ali teški mečevi su uvek kada igramo sa Atletikom – svestan je italijanski stručnjak.
– Ipak, mi smo u dobroj formi u ovom trenutku, maksimalno smo motivisani za evropske okršaje i daćemo sve od sebe – dodao je Anćeloti i nastavio:
– Nemamo apsolutno nikakvu sumnju vezano za taj okršaj jer znamo da će biti mnogo napeto. Ipak, osim toga biće još mnogo faktora koje će odlučiti o pobedniku serije – podvukao je trener Reala.