0

LE, 1/8 FINALA: Keita spasao Romu i Ljajića od poraza protiv Fiorentine (VIDEO)

Objavljeno: 12.03.15 u 23:10

U italijanskom derbiju odigranom u osmini finala Lige Evrope Fiorentina i Roma su igrale nerešeno 1:1 (1:0). Tragičar utakmice bio je povratnik u reprezentaciju Srbije Adem Lajajić.

Dugo će bivši napadač Partizana pamtiti ovo veče u Firenci. Ali, da krenemo redom. Fiorentina je u 17. minutu posle akcije Salaha i egzekucije Iličića povela sa 1:0. Od tog trenutka Roma je krenula na sve ili ništa, a prvo što je dobila to je bio tragičar utakmice.

Naime, u 44. minutu Adem Lajaić je promašio prvu stopostotnu priliku. Posle šuta Florencija na odbijenu loptu naleteo je naš fudbaler i sa pet metara je poslao daleko preko gola i daleko od stadiona. Da je ovo bio loš dan za Adema Ljajića bilo je jasno u 60. minutu kada je promašio penal.

Ipak, promašaji se Romi nisu obili o glavu. U 75. minutu Ljajić je napustio igru, a samo dva minuta kasnije Sejdu Kejta je posle kornera glavom izjednačio na 1:1. Tako će „vučica“ sa nešto boljim rezultatom od Fiorentine dočekati revanš za sedam dana.

U timu „viole“ svih 90 minuta je odigrao Nenad Tomović.

Za razliku od Rome koja je večeras dobila tragičara, Napoli je imao junaka. Njegovo ime je Gonazalo Iguain. Argentinac je postigao het-trik u pobedi nad Dinamom iz Moskve 3:1 (2:1). Rusi su poveli golom Kuranjija u 2. minutu, a potom je „gaučos“ sa tri komada častio „policajce“.

Do preokreta je stigla i ekipa Evertona. „Karamele“ su gubile od Dinama iz Kijeva 1:0, ali su Nejsmit i Lukau sa „bele tačke“ doneli trijumf Englezima pred revanš u Ukrajini.

Najveći korak ka četvrtfinalu napravila je Sevilja koja je u gostima savladala Villjareal 3:1 (2:0). Tim iz Andaluzije je poveo pogocima Vitola i Mbije, da bi početkom drugog poluvremena Vieto smanjio na 1:2. Konačnih 1:3 postavio je nekadašnji dželat Crvene zvezde Gameiro.

U utakmicama odigranim od 19 časova pobede su zabeležili Zenit, Volfsburg, Briž i Dnipro.