0

SERIJA A: Torino zakomplikovao borbu za Ligu šampiona (VIDEO)

Objavljeno: 01.03.15 u 23:20

U predposlednjem meču 25. kola Serije A Torino je na svom terenu sa 1:0 savladao Napoli i tako dodatno zakompikovao borbu za treće mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Borio se Napoli bio bolji, ali je na kraju izgubio. Napolitanci su većim delom meča napadali, šutirali, ali su „jednorozi“ slavili. Pokušavao je tim iz grada pod Vezuvom preko Hamšika i Iguaina, ali je odbrana domaćina na čelu sa Padelijem bila na vrhuncu zadatka.

Kazna za promašaje stigla je u 68. minutu. Farnerud je izveo korner sa leve strane, na petercu je Glik ostao zaboravljen i Poljaku nije bilo teško da pogodi. Napoli je u preostalih 25 minuta pokušao da stigne bar do izjednačenja, ali su pokušaji Iguaina u 75. minutu i Gabiadinija u 79. minutu završili u rukama golmana Torina. Srpski defanzivac Nikola Maksimović nije igrao za „jednoroge“.

Napoli je porazom zadržao treće mesto sa 45 bodova, ali su ga sustigli Lacio sa 43, Fiorentina sa 42 i Sampdorija i Đenova sa 39 poena.