Košarkaši Crvene zvezde Telekom otputovali su u Barselonu gde ih u petak od 20 sati i 45 minuta očekuje duel četvrtog kola E grupe Top 16 faze Evrolige sa slavnim katalonskim klubom. To će biti tek treći duel Barselone i crveno-belih u istoriji, a prethodna dva su takođe igrana u Evroligi. Bilo je to u sezoni 1999/2000, a Barsa je slavila u oba meča (91:86 i 90:67).
Zanimljivo je da je i tada pre 16 godina dres Barselone nosio slavni španski reprezentativac Huan Karlos Navaro, koji je i danas prvotimac katalonskog kluba. Navaro je u oba meča postigao po 18 poena, ali će predstojeći duel sa crveno-belima propustiti zbog povrede, kao i Bred Oleson.
Zvezda je pred gostovanje Barseloni savladala Zadar i time obezbedila plasman u plej-of regionalanog takmičenja čak osam kola pre kraja ligaškog dela. Crveno-beli su u duelu sa Dalmatincima bili na visini zadatka o čemu je posvedočio i konačan rezultat – 93:66.
– Odigrali smo vrlo dobar meč. Posle poraza od Galatasaraja za nas je bilo veoma važno da dobijemo tu utakmicu. Sami sebi smo još jednom dokazali da možemo dobro da odigramo, a trijumf je bio bitan i za dodatno samopouzdanje – počinje priču za zvanični sajt Jaka Blažič i dodaje.
– Borbenost na utakmici sa Zadrom je bila na zavidnom nivou. Igrali smo jako dobru odbranu i ta agresivnost u odbrani nam je omogućila da postignemo dosta lakih poena. Mlada smo ekipa i takav agresivan model igre moramo da forsiramo bez obzira na ime protivnika.
O očekivanjima pred meč sa Barselonom Blažič je rekao:
– Barselona je sigurno favorit u ovoj utakmici. To je veoma iskusan tim, u poslednjih šest godina čak pet puta su bili učesnici Fajnal-fora. Imaju izuzetno kvalitetan sastav i njihove ambicije u ovoj sezoni su velike. Mi ćemo se potruditi da pružimo sve od sebe, da prikažemo maksimum u ovom trenutku. Mislim da smo u dosadašnjem toku Evrolige pokazali da možemo da se nosimo sa svakim protivnikom i zato ćemo i protiv Barselone pokušati da odigramo dobar meč – rekao je Blažič i potom analizirao Barsin tim:
– Dobro poznajemo njihove igrače. U ovo meču prema najavama oni će biti oslabljeni neigranjem Olesona i Navara, ali poseduju adekvatne zamene. Uertas je motor i mozak njihovog tima, Ante Tomić dominara pod košem, dok se dosta toga vrti i oko Doelmana. Imaju vrlo agresivnu spoljnu liniju, neke od najboljih mladih igrača Evrope poput Hezonje i zato ćemo morati da budemo veoma oprezni – konstatuje Blažič i nastavlja:
– Odlične partije ove sezone pružaju posebno na svom terenu. Barselona je jedan od najboljih evropskih timova, dvostruki je šampion Evrope i sve to za nas predstavlja dodatni motiv. Raduje nas podatak da smo dobrim igrama u prvoj fazi Evrolige došli u priliku da svake nedelje igramo protiv ovako jakih protivnika. To ćemo pokušati da iskoristimo na najbolji mogići način, da iz svakog tog meča nešto naučimo i da posle svake te utakmice budemo još bolji. Kod svih igrača postoji ogromna želja da pružimo maksimum, jer smo svesni da samo ako budemo odigrali meč na gornjoj granici naših mogućnosti možemo da dođemo u situaciju da iznenadimo Barselonu – zaključio je Blažič.
hotsport.rs
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.
Nemoj se bojati budućnosti, jer kada dođe vodit će te isti onaj zdravi razum kao i do sada. ZVEZDA PONOS POŠTENE SRBIJE NAJVEĆI BREND NA BALKANU I JEDINI KLUB KOJI NIKADA NIJE ISPADAO IZ PRVE LIGE !!!
Koliko se sećam prava Zvezda je ispala iz ABA lige!:)Ali tad se nije pratila košarka!:))
Pa nosite se!