MUTA NAPADA PARTIZAN: Nikolić se vraća u ABA ligu

Košarkaši MZT-a iz Skoplja neposredno pred dolazak na megdan Partizanu u 7. kolu ABA lige ostali su bez trenera pošto je Vrbica Stefanov podneo ostavku nakon lošeg starta sezone kako u regionalnom tako i u domaćem prvenstvu.
Kako se nezvanično saznaje njega bi na klupi kluba iz glavnog grada Makedonije trebalo da zameni Miroslav Muta Nikolić koji je ostao bez posla nakon što je kragujevački Radnički bankrotirao.
Za sada nije poznato da li će pomoćnik Saše Đorđevića u reprezentaciji Srbije već u subotu u Beogradu predvoditi svoj novi tim ili će Bobi Mitev biti privremeno rešenje dok Nikolić ne preuzme kormilo.
hotsport.rs
Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj fejsbuk stranici Hotsport.rs, kao i na našem Tviter nalogu.
Sukob na US Openu: Tausend i Ostapenko u žustroj raspravi!
Na US Openu viđen je nesvakidašnji incident nakon meča drugog kola između Tejlor Taunsend i Jelene Ostapenko. Amerikanka Taunsend, trenutno prva na WTA listi u dublu, slavila je sa 7:5, 6:1, ali je odmah po završetku meča došlo do verbalnog sukoba na terenu broj 11.
Taunsend je otkrila da joj je Ostapenko poručila da „nema klase“ i „nema obrazovanja“. Na pitanje novinara da li smatra da su u pitanju bile rasne konotacije, Taunsend, koja je Afroamerikanka, odgovorila je:
Townsend to Ostapenko:
“You can learn how to take a loss better” pic.twitter.com/L0m5GGAVC6
— Olly Tennis (@Olly_Tennis_) August 27, 2025
„Nisam to shvatila na taj način, ali znate, to je stigma u našoj zajednici – da nismo obrazovani i sve te stvari, što je najdalje od istine. Da li je imalo rasne prizvuke, to može ona da objasni. Jedino o čemu razmišljam jeste da nastavim da idem napred na ovom turniru.“
Ostapenko se kasnije oglasila na društvenim mrežama, istakavši da su je mnogi optužili za rasizam:
„Nikada u životu nisam bila rasista i poštujem sve narode sveta. Za mene nije važno odakle dolazite“, napisala je 2017. šampionka Rolan Garosa.