0

Vojvodina posle sumnjivog penala u nadoknadi uzela bod Partizanu (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 05.04.14 u 19:55

Fudbaleri Partizana i Vojvodine remizirali su rezultatom 1:1 (1:1) u derbiju 22. kola Jelen Superlige.

Partizan je poveo golom Obradovića u 57. minutu, a konačan rezultat postavio je Milinković-Savić sa bele tačke u nadoknadi vremena.

Novosađani su od 13. minuta igrali sa igračem manje pošto je zbog dva žuta kartona isključen Nastić.

Partizan je propustio priliku da zadrži korak za Crvenom zvezdom koja posle pobede nad Spartkom ima tri boda više od crno-belih. Vojvodina je na deobi petog mesta sa 34 goda.

Iz minuta u minut:

90′ Penal za Vojvodinu! Trajković je rukom zaustavio loptu u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Milinković Savić.

85′ Milinković-Savić snažno šutira sa sredine sa 18 metara, ali je Lukač na mestu.

82‘ Novosađani kreću na sve ili ništa, Ivanić menja Poletanovića.

76‘ Poslednja izmena u timu Partizana, Danilo Pantić menja Danka Lazovića.

71‘ Gosti su preuzeli inicijativu, ali teško dolaze do opasne zone, crno-beli se organizovano brane i čekaju priliku za kontre.

62′ Kakav šut Poletanovića! Vezista gostiju je sam sa 25 metara snažno šutirao, ali je prečka sačuvala mrežu Partizana.

57′ GOOOOOOOOOOL! Dugo je trajala akcija, a Vulićević sa desnog boka vraća povratnu za Obradovića, koji pogađa dalji ugao sa sedam metara.

54′ Dobar napad Vojvodine, posle akcije po desnoj strani, Poletanović šutira, ali Lukač lako zaustavlja njegov udarac.

49′ Najbolja šansa za Partizan, Škuletić je petom proigrao Živkovića, ali je ovaj šutirao daleko preko gola.

46‘ Na poluvremenu izvršene su tri izmene. U taboru Partizana, izašli su Brašanac i Malbašić, a ušli Ilić i Luka, dok je kod gostiju teren je napustio Živković, a ušao Popara.

45‘ Poluvreme bez golova, Vojvodina se dobro branila uprkos činjenici da je imala igrača manje.

44′ Lazović u dobroj prilici, ali u poslednjem trenutku defanzivac Novosađana izbija loptu u korner.

39′ Volkov šutira, Žakula odbija lako loptu u korner.

34‘ Vojvodina za nijansu konkretnija, drži loptu u svojim nogama, ali bez šansi ni na jednoj ni na drugoj strani.

21′ I sa igračem manje Vojvodina je izuzetno opasna, a priliku iz kategorije stopostotnih imao je Gaćinović koji je nakon grešeke Trajkovića i Vulićevića izbio sam pred Lukača, ali je golman crno – belih na sjajan način intervenisao.

12′ Isključenje fudbalera Vojvodine! Nastić je nakon drugog žutog kartona pošao pu svlačionice, a Babić bio prinuđen na prvu izmenu, pa je na teren umesto Puškarića ušao Stojanović

4′ Prvi su zapretili gosti. Poletanović je probio po desnoj strani, lopta stigla do Alivodića ali je njego šut završio pored gola Lukača.

1′ Po kišovitom vremenu počela je utakmica između Partizana i Vojvodine

U poslednja dva susreta ovih rivala popularne ‘lale’ oba puta su izašli kao pobednici, ali sada stvari stoje znatno drugačije jer su upravo glavni šrafovi u igri Novosađana sada nosioci igre crno – belih.

Miroslav Vulićević, Branislav Trajković, te Petar Škuletić bivši su prvotimci Vojvodine i oni će zajedno sa Sašom Ilićem, te povratnikom posle suspenzije Dankom Lazovićem pokušati da ostvare važan trijumf u trci za šmapionskom titulom.

Naravno i šef stručnog štaba crno – belih Marko Nikolić neka jesanas je sedeo na klupi Voše, pa možda i tu treba videti prednost crno – belih.

Suspenzija je istekla i temperamentnom Nikoli Ninkoviću pa će Nikolić i na njega moći da računa na ovoj utakmici.

Ne treba sumnjati da će crno – beli imati dobru podršku sa tribina, na kojima će se naći i Gregor Okiljević koji je prešao 800 kilometara peške kako bi gledao svoje ljubimce.

Stadion FK Partizan. Sudija: Darko Bogdanović.

Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, A. Živković , Brašanac, Drinčić, Ilić, Škuletić, Lazović.

Vojvodina: Jovanić, Živković, Pekarić, Babić, Nastić, Radoja, Poletanović, Alivodić, Puškarić, Gaćinović, Veselinović.