0
AdmiralBet ABA Liga

ABA: Radničkom malo i 15 poena prednosti, Mega slavila u Kragujevcu

Objavljeno: 08.03.14 u 21:14

Košarkaši Mega Vizure savladali su u hali ‘Jezero’ u Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 86:84 (18:27, 20:23, 24:15, 24:19), u 23. kolu regionalne ABA lige.

Izabranici Miroslava Nikolića su odlično krenuli i do finiša prvog poluvremena stekli 14 poena prednosti, ali je mladi tim Mega Vizure u drugom poluvremenu uspeo da preokrene rezultat u svoju korist i stigne do pobede. Radnički je u finišu susreta imao priliku za trijumf, ali je Marinović promašio trojku.

Mega Vizura je igrala bez Novice Veličkovića koji ima problema sa povredom skočnog zgloba, dok se na parket vratio Nemanja Krstić koji je ubacio 10 poena za 18 minuta.

U pobedničkom timu se istakao Ratko Varda sa 17 poena i 6 skokova, Vasa Micić je dodao 15 poena i 7 asistencija. Kod Radničkog je najefikasniji bio Brkić sa 16, Sava Lešić je dodao 14, a Dušan Mlađan 13 poena.

Mega Vizura sada ima skor 10-13, dok je Radnički zabeležio 8 pobeda i 15 poraza u dosadašnjem delu šampionata.