Evropske lige Fudbal

Barselona proširuje ’Nou Kamp’ za 7000 mesta?

 Iako je prvobitno bila najavljena ideja o izgradnji novog stadiona, uprava Barselone se odlučila da obnovi i proširi kapacitet postojećeg ’Nou Kampa’.

Kamp Nou

Sandro Rosel je potvrdio da će početkom aprila biti održan referendum na kojem će biti glasano o predlogu da se kapacitet najvećeg evropskog stadiona poveća sa 98.000 na 105.000 mesta. Ova investicija, kao i detaljna obnova ’Nou Kampa’ koštala bi katalonce 600 miliona evra, i ukoliko bude usvojena radovi će početi u maju 2017. godine i trajati sve do februara 2021. godine.

Osim povećanja kapaciteta, radovi bi podrazumevali i sređivanje i modernizaciju okoline najvećeg evropskog stadiona. Ovaj projekat ne bi ometao igranje Barseloninih utakmica, pošto bi se radovi uglavnom obavljali van fudbalske sezone.

hotsport.rs

0
0

Ostavi komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Pre nego što objavite komentare, posetite i upoznajte se sa uslovima korišćenja usluge.

Koliko večiti mogu u Evroligi?!

Pogledaj rezultate

Loading ... Loading ...