0

Nigerija u polufinalu

Objavljeno: 03.02.13 u 18:02

nigeria

Fudbaleri Nigerije plasirali su se u polufinale Kupa Afričkih Nacija nakon pobede nad Obalom Slonovače od 2:1.

Emanuel Emenike doneo je Nigeriji vođstvo u 43. minutu nakon asistencije Džona Obi Mikela. Odmor na poluvremenu je prijao fudbalerima Obale Slonovače koji su uspeli u 50. minutu da izjednače golom Tiotea na asistenciju Didijea Drogbe. Veliku radost Nigeriji donosi Sandej Mba u 78. minutu.

Nakon ove utakmice poznat je i prvi polufinalni par koji čine reprezentacije Malija i Nigerije, a meč je na programu 6. februara u Durbanu.