ATP

Troicki pobedio Južnog

Objavljeno: 09.10.12 u 08:58

Pobednik duela u drugoj rundi će igrati sa Jankom Tipsarevićem.

Troicki propustio dve vezane brejk prilike za dupli brejk viška, a zatim identičnu šansu nije iskoristio ni Rus u sledećem gemu. Konačno, u devetom gemu Viktor je napravio brejk i osvojio prvi set posle 35 minuta igre – 6:3.

Gubitak prvog seta nije obeshrabrio Mihaila, koji je već na početku drugog seta napravio brejk. Potom je nastavio sa dobrom igrom, imao je brejk šansu za vođstvo od 3:0, ali se Viktor nekako držao u igri.

I u trećem setu Južni je prvi stigao do brejka, pošto je u trećem gemu bez izgubljenog poena osvojio gem na servis Troickog i poveo sa 2:1.

Za razliku od drugog seta, Viktor je uspeo da se vrati i u šestom gemu došao je do tri vezane brejk lopte. Uspeo je da realizuje treću i da izjednači na 3:3.