0

Pjanić režirao Rominu pobedu nad Bolonjom (VIDEO)

Objavljeno: 22.02.14 u 23:00

U prvom meču 25. kola italijanske Serije A, Roma je kao gost savladala Bolonju rezultatom 1:0 (1:0).

Roma

Prvo poluvreme ovog susreta proteklo je u boljoj igri Rome, koja je prvu veliku priliku imala u 19. minutu ali je Destro pogodio stativu. Ipak, gosti u 38. minutu stižu do sasvim zasluženog vođstva. Miralem Pjanić je fantastično asistirao Niangolanu koji je pogodio za prednost Rome 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Bolonja krenula po jedan bod. Roma se odlučila na pokušaj kontranapada, gde je najopasniji po domaće bio Žervinjo. Tek u 74. minutu Bolonja je imala veliku priliku preko Mantovanija, čiji šut odlazi pored gola.

Do kraja je Roma uspela da sačuva prednost, te je došla do nova tri boda. Nakon ove pobede ‘Vučica’ je 2. na tabeli sa 57 osvojenih bodova, 6 manje od vodećeg Juventusa. S druge strane, Bolonja je 16. sa 21 bodom.