»Tag:Veslačka reprezentacija Srbije

Veslačka reprezentacija Srbije

Veliki uspeh srpskih veslača u Višegradu

| 7. sep 2014. 15:50|0 komentara

Srpska veslačka reprezentacija osvojila je u nedelju po dve srebrne i bronzane medalje na Balkanskom prvenstvu u Višegradu. Vičešampion Balkana postao je osmerac u sastavu Nikola Cvijetić, Igor Đerić, Miloš Milićević, Uroš Dimitrijević, Dušan Slavnić, Nemanja Lečić, Marko Ristić i Zoran Rajić koji je postigao vreme od 6:07,99, a zlato u ovoj disciplini pripalo je

7. sep 2014. 15:50

Tri srpske posade na startu SP

| 24. avg 2013. 14:19|0 komentara

U noći između subote, 24. avgusta 2013, nedelje, 25. avgusta, po srednjeevropskom vremenu u Južnoj Koreji počinje Svetsko prvenstvo za seniore koje će trajati do 1. septembra i na kojem će se za medalje boriti 871 takmičar iz 73 zemlje. Srbiju će na centralnom veslačkom događaju u ovoj sezoni, ujedno i na prvom planetarnom šampionatu

24. avg 2013. 14:19

Pet finala za srpske kajakaše ne EP

| 14. juna 2013. 21:37|0 komentara

Prvog dana takmičenja na prvenstvu Evrope u Portugaliji srpski kajakaši imali su stoprocentan učinak ostvarivši plasman u pet finala, prenosi Tanjug. Ženski dvosed Nikolina i Olivera Moldovan u olimpijskoj k-2 500 metara uspele su da iz kvalifikacija obezbede direktno A finale. Sestre Moldovan su u kvalifikacinoj grupi bile trećeplasirane sa vremenom 1:56,954 minuta. Na cilj

14. juna 2013. 21:37

Istorijski uspeh srpskih veslača

| 26. maja 2013. 19:42|0 komentara

U Minsku je završeno Evropsko prvenstvo u veslanju za juniore, a srpski osmerac je osvojio zlatnu medalju! Sastav osmerca činili su sledeći momci - Stanković, Gavrić, Mačković, Pivač, Kekić, Marinković, Lečić i Selaković, kormilar Jošić. Srpski veslači osvojili su još medalja, dubl skul Došljak - Šljukić došao je do srebra, a bronzu je osvojio dvojac

26. maja 2013. 19:42

Šest finala za srpske kajakaše

| 17. maja 2013. 19:43|0 komentara

Reprezentativci Srbije u kajaku ostvarili su šest finala prvog dana takmičenja na Svetskom kupu u Račicama, u Češkoj, prenosi agencija Tanjug. Dalma Ružičić Benedek plasirala se u A finale disicpline k-1 500 metara rezultatom 1:58,222 minuta i braniće zlato osvojeno pre nedelju dana u Segedinu, dok je svoje prvo A finale ove sezone ostvarila Antonija

17. maja 2013. 19:43

Zlato i srebro za srpske veslače u Italiji

| 20. apr 2013. 13:37|0 komentara

Srpski veslači Nenad Beđik i Nikola Stojić osvojili su zlatnu medalju na regati u Italiji, a srebrna medalja je pripala Milošu Vasiću i Radoju Đeriću koji su kao drugi prošli kroz cilj. Na tradicionalnoj međunarodnoj regati "Memorial Paolo D'aloja" srpski dvojac bez kormilara Beđik - Stojić je prvi stigao do cilja u vremenu od 6:40.51

20. apr 2013. 13:37