»Tag:Trka kroz Srbiju

Trka kroz Srbiju

Odlučeno: Biće održana ‘Trka kroz Srbiju’

| 4. juna 2014. 8:54|0 komentara

Međunarodna biciklistička Trka kroz Srbiju, 54. po redu, biće održana ove godine, uprkos štetama na putevima uzrokovanim poplavama. Ministar omladine i sporta Vanja Udovičić predsedavao je sednicom na kojoj su usvojene odluke o skraćivanju trase ovogodišnje manifestacije na 425 kilometara, kao i skraćivanju njenog trajanja sa nedelju na tri dana. Udovičić je istakao važnost održavanja

4. juna 2014. 8:54

Stević pobednik 53. Trke kroz Srbiju

| 16. juna 2013. 14:04|0 komentara

FOTO: TANJUG Srpski biciklista Ivan Stević, član rumunske ekipe Tušnad, pobednik je 53. Trke kroz Srbiju, pošto je u današnjoj poslednjoj etapi od Sremske Mitrovice do Beograda sačuvao prednost i na kraju za sekund nadmašio Poljaka Pjotra Kirpsa, prenela je agencija Tanjug. Treće mesto u generalnom plasmanu sa devet sekundi zaostatka osvojio je

16. juna 2013. 14:04

Stević sa žutom majicom kreće ka Beogradu

| 15. juna 2013. 23:00|0 komentara

Srpski biciklista Ivan Stević, član rumunske ekipe Tušnad, zadržao je lidersku poziciju u generalnom plasmanu 53. Trke kroz Srbiju, pošto je u danšnjoj petoj etapi od Požarevca do Sremske Mitovice (200,3 kilometara) osvojio treće mesto. Uoči sutrašnje poslednje etape od Sremske Mitrovice do Beograda Stević ima šest sekundi prednosti ispred Poljaka Pjotra Kirpse (Mark pol)

15. juna 2013. 23:00

Stević obukao žutu majicu

| 14. juna 2013. 21:54|0 komentara

Srpski biciklista Ivan Stević preuzeo je žutu majicu koja pripada lideru u generlanom plasmanu Trke kroz Srbiju. Stević je osvojio treće mesto na 4. etapi dugoj 186,2 kilometra voženoj od Kladova do Požarevca. Pobedio je turski biciklista Ahmet Orkan koji je u sjajnom sprintu završio trku u vremenu od 4:25,37. Drugi kroz cilj je stigao

14. juna 2013. 21:54

Steviću izmakla pobeda

| 13. juna 2013. 22:25|0 komentara

Srpski olimpijac, koji vozi u ekipi rumunskog Tušnada, Ivan Stević osvojio je drugo mesto u trećoj etapi 53. biciklističke Trke kroz Srbiji voženoj od Bora do Kladova u dužini od 150,3 kilometra. Na cilju, pred velikim brojem gledalaca, Stevića je u izvanrednom sprintu grupe od 66 biciklista, za pola dužine bicikla, pretekao Slovak Mihael Kolar

13. juna 2013. 22:25

Argentincu druga etapa trke kroz Srbiju

| 13. juna 2013. 9:42|0 komentara

Argentinski biciklista Mauro Rikeci pobedio je u drugoj etapu 53. Trke kroz Srbiju, voženoj juče od Niša do Bora u dužini od 137 kilometara, i obukao žutu majicu vodećeg u generalnom plasmanu. Drugo mesto u sprintu grupe od blizu 29 biciklista, pred velikim brojem gledalaca, pripalo je Rusu Sergeju Nikolajevu, dok je trećeplasirani bio turski

13. juna 2013. 9:42

Stefanović šesti u prvoj etapi Trke kroz Srbiju

| 11. juna 2013. 22:28|0 komentara

Mladi biciklista čačanskog Borca, član srpske kombinovane ekipe Festina, Stefan Stefanović, zauzeo je šesto mesto u prvoj etapi tradicionalne 53. Trke kroz Srbiju, voženoj danas po jakoj kiši ulicama Niša. Prvo mesto osvojio je bugarski reprezentativac Aleksandar Aleksijev ispred Norvežanina Huruma Sondernmana, člana ekipe Oneko, i Kazahstanca Artema Jaharova (Astana). Etapu, koja je trebalo da

11. juna 2013. 22:28