Na samo tri kola pre kraja Bundeslige u trenutku kada je sve izvesnije da Nirnberg neće uspeti da zadrži prvoligaški status klub je odlučio da otpusti trenera Gertjana Verbeka koji je u klub stigao u oktobru 2013. godine. Ekipu će do kraja sezone, u pokušajju da izvede nemoguću misiju opstanka u ligi, voditi dosadašnji trener

23. apr 2014. 13:06

Frajburg preokretom do pobede (VIDEO)

| 29. mar 2014. 20:42|0 komentara

Fudbaleri Frajburga savladali su Nirnberg na domaćem terenu sa 3:2 u okviru 28. kola Bundeslige. Gosti su poveli već u 6. minutu preko Pogateca a rezultat je poravnao Krmas u 28. minutu. Ipak do kraja prvog dela igre Drmić je sa bele tačke ponovo doveo goste u  vođstvo. Nije domaći tim gubio vreme u nastavku

29. mar 2014. 20:42

Frankfurt posle goleade odneo bodove iz Nirnberga

| 23. mar 2014. 17:23|0 komentara

U duelu dve ekipe iz donjeg dela bundesligaške tabele Ajntraht iz Frankfurta je u meču 26. kola savladao Nirnberg i to pred njegovim navijačima sa 5:2 (1:0). Početnu prednost gostima je doneo švajcarski reprezentativac Trankiljo Barneta još polovinom prvog poluvremena, a kada su Hoselu i Madlung početkom drugog dela povećali vođstvo tima iz Frankfurta na

23. mar 2014. 17:23

Verder se gostio u Nirnbergu (VIDEO)

| 8. mar 2014. 21:45|0 komentara

U okršaju klubova iz donjeg dijela tabele, Verder je kao gost sa 2:0 (1:0) savladao Nirnberg u poslednjem susretu subotnjeg programa 24. kola nemačke Bundeslige. Verder je poveo u 39. minutu preko Franka Di Santa, koji je jednu odbijenu loptu zakucao u mrežu domaćih. Konačnih 2:0 postavio je Filip Bargfred nakon soloprodora u 68. minutu.

8. mar 2014. 21:45

Nirnberg beži iz opasne zone (VIDEO)

| 16. feb 2014. 17:42|0 komentara

Fudbaleri Nirnberga ostvarili su značajnu pobedu na gostovanju Augsburgu minimalnim rezultatom 0:1. Gol odluke postigao je Josip Drmić u 65. minutu meča 21. kola nemačke Bundeslige. Trijumfom na ovom meču Nirnberg je pobegao iz zone ispadanja i sada se nalazi na 14. mestu, dol je Augsburg deveti. Bundesliga, 21. kolo petak, 14. februar Majnc -

16. feb 2014. 17:42

Drmić razdrmao Nirnberg (VIDEO)

| 2. feb 2014. 17:36|0 komentara

Nirnberg je zabeležio pobedu na Olimpijskom stadionu u Berlinu pošto je sa 1:3 savladao domaću Hertu. Herta je rano stigla do vođstva, već u 4. minutu, preko Adrijana Ramosa. Izjednačenje gostima doneo je Markus Feulner u 20. minutu. Najzaslužniji za bitnu pobedu Nirnberga bio je Josip Drmić koji je u 68. minutu doneo preokret, da

2. feb 2014. 17:36

Nirnberg ušao u istoriju

| 23. dec 2013. 11:41|0 komentara

Završen je prvi deo sezone u Bundesligi, Bajern je očekivano na prvom mestu i to sa ubedljivom prednošću nad najbližim pratiocima, ali ono što će ostati upisano u istoriji ovog takmičenja je da se pojavila ekipa koja nije uspela da savlada makar jednog rivala. Naime, Bajernove komšije iz Bavarske, ekipa Nirnberga nema nijedan trijumf na

23. dec 2013. 11:41

Nirnberg i Šalke remizirali bez golova

| 21. dec 2013. 21:27|0 komentara

U poslednjem meču subotnjeg programa 17. kola nemačke Bundeslige, Nirnberg i Šalke su odigrali nerešeno bez golova, 0:0. Fudbaleri Nirnberga bili su nešto bliži pobedi na ovom susretu, ali i mogu biti zadovoljni i jednim bodom u duelu sa Šalkeom, koji se bori za Evropu. Ovo je bio 11. remi Nirnberga ove sezone, kluba koji

21. dec 2013. 21:27

BL: Novi trijumf Bajerna, Dortmund ponovo kiksnuo

| 14. dec 2013. 17:41|0 komentara

Danas je odigrano prvih 5 utakmica 16. kola Bundeslige. Bilo je uzbudljivo širom Nemačke, strelci su bili raspoloženi pa je postignuto fenomenalnih 18 golova na pet susreta. Augsburg je na svom terenu savladao ekipu Braunšvajga sa ubedljivih 4:1 (3:0). Sve dileme oko pobednika na ovom susretu rešene su već u prvih 45 minuta, kada su

14. dec 2013. 17:41