»Tag:Mediteranske igre 2013

Mediteranske igre 2013

Jelača: Presrećna sam

| 29. juna 2013. 9:47|0 komentara

Srpska atletičarka Tatjana Jelača rekla je posle osvajanja srebrne medalje u bacanju koplja da je želela da se nađe na pobedničkom postolju na Mediteranskim igrama i da je to i uradila. Jelača je do srebrnog odličja došla hicem od 57,88 metara. „Presrećna sam zbog medalje. Ovde sam došla s namerom da se nađem na pobedničkom

29. juna 2013. 9:47

Mersin: Zorić u finalu, rukometaši bez polufinala

| 27. juna 2013. 19:57|0 komentara

Srpski kajakaš Milenko Zorić plasirao se u finale trke jednoseda na 1.000 metara na Mediteranskim igrama. Zorić je bio najbrži u svojoj kvalifikacionoj grupi izveslavši 1.000 metara za 4:10.643 minuta. Iza sebe je ostavio Slovenca Josta Zakrajšeka (4:12.689) i Kipranina Andreasa Diamantisa (4:24.238), koji su se takođe plasirali direktno u finale. „Izveslao sam sjajnu trku.

27. juna 2013. 19:57

Fris osvojio bronzanu medalju

| 23. juna 2013. 21:02|0 komentara

Reprezentativac Srbije u rvanju grčko-rimskim stilom Kristijan Fris osvojio je danas na Mediteranskim igrama u Mersinu bronzanu medalju u kategoriji do 60 kilograma. On je do odličja došao pobedom nad Egipćaninom Sajedom Hamedom. Fris je u osmini finala savladao Marokanca El Mahadi Masudija, a zatim i Apostolosa Manuidisa iz Grčke za plasman među četiri najbolja.

23. juna 2013. 21:02

Bronza u mačevanju za Smiljku Rodić

| 23. juna 2013. 20:03|0 komentara

Reprezentativka Srbije u mačevanju Smiljka Rodić osvojila je danas bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u turskom gradu Mersinu. Rodićeva je u polufinalu izgubila od Sare Besbes iz Tunisa, ali prema propozicijama takmičenja, obe poražene polufinalistkinje osvajaju bronzano odličje. Tunižanka Besbes će se u finalu sastati sa Italijankom Roselom Fijamingo.

23. juna 2013. 20:03

Srebro za Milicu Mandić

| 23. juna 2013. 17:43|0 komentara

FOTO:STARSPORT Olimpijska šampionka u tekvondou Milica Mandić osvojila je danas srebrnu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu. Mandićeva je u polufinalu pobedila domaću takmičarku Eris Japrak rezultatom 6:2, a u finalu je posle velike borbe poražena od Francuskinje Meve Melie (3:2). "Žao mi je što nisam uspela da osvojim zlato, ali i ovu

23. juna 2013. 17:43

Srebro za Arunovićevu, Mikecu bronza

| 23. juna 2013. 17:00|0 komentara

Srpska reprezentativka u streljaštvu Zorana Arunović osvojila je danas na Mediteranskim igrama u Mersinu srebrnu medalju u disciplini vazdušni pištolj, dok je bronza pripala Damiru Mikecu. Arunovićeva je drugo mesto osvojila pošto je u finalu imala 200,6 krugova, zlato je osvojila Francuskinja Selin Gobervil (202,5), a bronzu Slovenka Petra Dobravec (175,5). Druga srpska predstavnica u

23. juna 2013. 17:00

Iva: Najbolji uslovi ove sezone

| 23. juna 2013. 15:29|0 komentara

Reprezentativka Srbije u veslanju Iva Obradović rekla je da je zadovoljna zbog osvojene zlatne medalje na Mediteranskim igrama u Mersinu i načinom kako je izveslala celu trku. Obradovićeva je u finalu skifa trijumfovala s vremenom 7:39.04 minuta, ispred Italijanke Kolombo (7:44.04) i Hrvatice Milošević (7:44.25). "Uslovi na vodi su bili najbolji ove sezone. Plan je

23. juna 2013. 15:29

Nove medalje za Srbiju

| 23. juna 2013. 12:48|0 komentara

Reprezentativka Srbije u veslanju Iva Obradović osvojila je danas zlatnu medalju na Mediteranskim igrama u Mersinu u disciplini skif, dok je srebrno odličije pripalo dvojcu bez kormilara Nenadu Beđiku i Nikoli Stojići i dubl skulu Marku Marjanoviću i Aleksandaru Filipoviću. Obradovićeva je u finalu ubedljivo trijumfovala s vremenom 7:39.04 minuta, sa pet sekundi prednosti u

23. juna 2013. 12:48

Vaterpolisti Srbije poraženi od Italije

| 21. juna 2013. 21:32|0 komentara

Vaterpolisti Srbije izgubili su danas u drugom kolu turnira na Mediteranskim igrama u Mersinu od selekcije Italije sa 12:5. To je drugi poraz mladih srpskih vaterpolista, koji su prethodno poraženi od Grčke (12:3). U prve dve četvrtine naš podmlađeni sastav je bio ravnopravan protivnik, da bi u drugom poluvremeni iskusniji Italijani povećali prednost i zasluženo

21. juna 2013. 21:32

Košarkaši Srbije u polufinalu MI

| 21. juna 2013. 21:13|0 komentara

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Mediteranskih igara pošto su danas pobedili selekciju Tunisa sa 80:73 (18:16; 23:20; 12:21; 27:16). "Bila je ovo veoma teška utakmica, s obzirom na to da Tunis igra sa seniorskom ekipom koja je nedavno osvojila prvenstvo Afrike. Uz mnogo zalaganja i prvenstveno dobrom odbranom u poslednjoj četvrtini uspeli smo

21. juna 2013. 21:13

Protesti i na Mediteranskim igrama

| 21. juna 2013. 18:16|0 komentara

Protesti u Turskoj pogodili su i Mediteranske igre, koje su u četvrtak zvanično otvorene u Mersinu, a policija je tom prilikom upotrebila vodene topove kako bi rasterala oko 300 demonstranata. Demonstranti su u četvrtak protestovali protiv premijera Turske Redžepa Tajipa Erdogana koji je govorio na otvaranju Igara koje se završavaju 30. juna. Kako prenosi turska

21. juna 2013. 18:16

Babiću bronza na MI

| 21. juna 2013. 16:18|0 komentara

Srpski reprezentativac u tekvondou Vanja Babić zbog povrede lista predao je meč polufinala na Mediteranskim igrama, što znači da je prva medalja za Srbiju na Mediteranskim igrama bronzanog sjaja. Kao drugi nosilac turnira u kategoriji preko 80 kg Babić je bio slobodan u prvom kolu, dok je u drugom savladao Egipćanina Mohameda Hašana sa 4:2

21. juna 2013. 16:18

Poraz juniora od Grčke

| 19. juna 2013. 20:27|0 komentara

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije izgubila je danas od selekcije Grčke sa 12:3 (3:1, 1:1, 4:0, 4:1), u prvoj utakmici turnira na Mediteranskim igrama u Mersinu. Mladi vaterpolisti Srbije pružali su otpor u prve dve četvrtine, ali su u nastavku snaga i iskustvo reprezentacije Grčke došle do izražaja, tako da je meč završen ubedljivom razlikom. “Nemam

19. juna 2013. 20:27

Na Mediteran sa 154 takmičara

| 23. maja 2013. 9:26|0 komentara

Mediteranske igre u Mersinu u Turskoj održavaju se od 20. do 30. juna, a Srbiju će predstavljati 154 sportista u 24 sporta. Ukupno, na 17. MI očekuje se učešće više od 4.000 sportista iz 24 zemlje, kojima će biti dodeljeno 260 medalja u 27 disciplina. Po sportovima, Srbiju će predstavljati: atletika 11, plivanje 8, streljaštvo

23. maja 2013. 9:26