kvalifikacije za brazil

SP: Šou Ronalda i Ibre, Portugal i Francuska na SP(VIDEO)

Jedan od najboljih fudbalera sveta Kristijano Ronaldo odveo je reprezentaciju Portugala na Svetsko prvenstvo pošto je postigao sva tri gola u pobedi svog tima rezultatom 2:3 nad Švedskom u Solni. Ronaldo je svoj prvi pogodak postigao u 50. minutu i nagovestio odlično veče. Ipak, Ibrahimović izjednačava u 68. minutu, a samo četiri minuta kasnije dovodi … Continue reading SP: Šou Ronalda i Ibre, Portugal i Francuska na SP(VIDEO)

SP: Hrvati na Mondijalu (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedom od 2:0 u Zagrebu nad selekcijom Islanda obezbedila je plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu. Hrvati su poveli golom Marija Mandžukića u 27. minutu. Nakon oštrog centaršuta lopta i velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta stiže do usamljenog Marija kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Fudbaler Bajerna je posle … Continue reading SP: Hrvati na Mondijalu (VIDEO)

SP: Heleni idu u Brazil (VIDEO)

Fudbalska repreznetacija Grčke plasirala se na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto je u revanš meču odigrala sa Rumunijom nerešeno 1:1. Grci su praktičn raspršili snove Rumunima već u 23. minutu kada je Kostas Mitroglu izbegao ofsajd zamku i doveo svoj tim u vođstvo. Kakvu takvu nadu Rumunima dao je Vasilis Torosidis bizarnim autogolom u 55. … Continue reading SP: Heleni idu u Brazil (VIDEO)

Bugera odveo Alžir na SP

Fudbaleri Alžira plasirali su se na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto su u revanš meču baraža savladali Burkinu Faso sa 1:0. Utakmici je prethodio i incident zbog velike gužve na tribinama u kome je povređeno oko 40 navijača. Gol kojim se plasirala ekipa Vahida Halilhodžića na Mondijal postigao je Madžid Bugera u 49. minutu meča. … Continue reading Bugera odveo Alžir na SP

Gana odradila posao i izvadila vizu za SP

Fudbaleri Gane overili su plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto su u dvomeču sa Egiptom bili bolji. Nakon pobede od 6:1 pre četiri dana na svom terenu, Gana je doživela poraz rezultatom 2:1 u Egiptu, ali im je i to bilo dovoljno da se plasiraju na najveću svetsku fudbalsku smotru. Egipat je poveo golovima … Continue reading Gana odradila posao i izvadila vizu za SP

Kamerunci u transu (VIDEO)

Veliko slavlje svojim navijačima doneli su fudbaleri Kameruna nakon što su se plasirali na Svetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Brazilu. Kamerunci su fantastični uspeh proslavili igrajući na terenu dok su ih navijači ovacijama pozdravljali. Plasman na SP Kamerun je obezbedio nakon pobede nad Tunisom od 4:1. hotsport.rs

I Kamerun na SP (VIDEO)

Fudbaleri Kameruna plasirali su se na Svetsko prvenstvo koje se održava u Brazilu sledećeg leta. Kamerunci su na svom terenu savladali Tunis sa 4:1 i pošto je u prvom meču bilo 0:0, obezbedili su plasman na najznačajnije fudbalsko takmičenje na svetu. Već u 4. minutu Pjer Vebo je domaćina doveo u vođstvo. Dvostruku prednost Kameruncima … Continue reading I Kamerun na SP (VIDEO)

SP: Ukrajinci i Grci nadomak plasmana, minimalac Portugala (VIDEO)

Fudbaleri Portugala savladali su reprezentaciju Švedske sa 1:0 u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine. Jedini gol na meč postigao je Kristijano Ronaldo u 82. minutu. Ukrajina će u Francusku nositi dva gola viška, pošto su savladali galske petlove sa 2:0. Golove za Ukrajince postigli su Roman zozulja u 61. minutu … Continue reading SP: Ukrajinci i Grci nadomak plasmana, minimalac Portugala (VIDEO)

Nula na Islandu

Fudbaleri Islanda i Hrvatske odigrali su 0:0 u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine. Iako su domaći igrali od 50. minuta sa igračem manje, izabranici Nike Kovača nisu uspeli da pronađu put do mreže. Revanš je na programu u utorak, 19. novembra u Zagrebu, kada će isti timovi pokušati da izbore … Continue reading Nula na Islandu

Amerikanci spasili Meksikance (VIDEO)

Poznati su i svi učesnici Mondijala iz Konkakaf zone kvalifikacija pošto se posle selekcija SAD i Kostarike za takmičenje u Brazilu plasirala i selekcija Hodurasa koja je remizirala sa Jamajkom što joj je bilo dovoljno bez obzira na učinak Meksikanaca. “Sombrerosi” si seriju neuspeha nastavili i u duelu protiv Kostarike pa je njihova sudbina praktično … Continue reading Amerikanci spasili Meksikance (VIDEO)