»Tag:kvalifikacije za brazil

kvalifikacije za brazil

SP: Šou Ronalda i Ibre, Portugal i Francuska na SP(VIDEO)

| 19. nov 2013. 22:56|0 komentara

Jedan od najboljih fudbalera sveta Kristijano Ronaldo odveo je reprezentaciju Portugala na Svetsko prvenstvo pošto je postigao sva tri gola u pobedi svog tima rezultatom 2:3 nad Švedskom u Solni. Ronaldo je svoj prvi pogodak postigao u 50. minutu i nagovestio odlično veče. Ipak, Ibrahimović izjednačava u 68. minutu, a samo četiri minuta kasnije dovodi

19. nov 2013. 22:56

SP: Hrvati na Mondijalu (VIDEO)

| 19. nov 2013. 22:19|0 komentara

Fudbalska reprezentacija Hrvatske pobedom od 2:0 u Zagrebu nad selekcijom Islanda obezbedila je plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu. Hrvati su poveli golom Marija Mandžukića u 27. minutu. Nakon oštrog centaršuta lopta i velike gužve u kaznenom prostoru gostiju, lopta stiže do usamljenog Marija kome nije bilo teško da zatrese mrežu. Fudbaler Bajerna je posle

19. nov 2013. 22:19

SP: Heleni idu u Brazil (VIDEO)

| 19. nov 2013. 22:10|0 komentara

Fudbalska repreznetacija Grčke plasirala se na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto je u revanš meču odigrala sa Rumunijom nerešeno 1:1. Grci su praktičn raspršili snove Rumunima već u 23. minutu kada je Kostas Mitroglu izbegao ofsajd zamku i doveo svoj tim u vođstvo. Kakvu takvu nadu Rumunima dao je Vasilis Torosidis bizarnim autogolom u 55.

19. nov 2013. 22:10

Bugera odveo Alžir na SP

| 19. nov 2013. 21:40|0 komentara

Fudbaleri Alžira plasirali su se na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto su u revanš meču baraža savladali Burkinu Faso sa 1:0. Utakmici je prethodio i incident zbog velike gužve na tribinama u kome je povređeno oko 40 navijača. Gol kojim se plasirala ekipa Vahida Halilhodžića na Mondijal postigao je Madžid Bugera u 49. minutu meča.

19. nov 2013. 21:40

Gana odradila posao i izvadila vizu za SP

| 19. nov 2013. 19:22|0 komentara

Fudbaleri Gane overili su plasman na Svetsko prvenstvo u Brazilu pošto su u dvomeču sa Egiptom bili bolji. Nakon pobede od 6:1 pre četiri dana na svom terenu, Gana je doživela poraz rezultatom 2:1 u Egiptu, ali im je i to bilo dovoljno da se plasiraju na najveću svetsku fudbalsku smotru. Egipat je poveo golovima

19. nov 2013. 19:22

Kamerunci u transu (VIDEO)

| 17. nov 2013. 22:08|0 komentara

Veliko slavlje svojim navijačima doneli su fudbaleri Kameruna nakon što su se plasirali na Svetsko prvenstvo koje se naredne godine održava u Brazilu. Kamerunci su fantastični uspeh proslavili igrajući na terenu dok su ih navijači ovacijama pozdravljali. Plasman na SP Kamerun je obezbedio nakon pobede nad Tunisom od 4:1. hotsport.rs

17. nov 2013. 22:08

I Kamerun na SP (VIDEO)

| 17. nov 2013. 16:56|0 komentara

Fudbaleri Kameruna plasirali su se na Svetsko prvenstvo koje se održava u Brazilu sledećeg leta. Kamerunci su na svom terenu savladali Tunis sa 4:1 i pošto je u prvom meču bilo 0:0, obezbedili su plasman na najznačajnije fudbalsko takmičenje na svetu. Već u 4. minutu Pjer Vebo je domaćina doveo u vođstvo. Dvostruku prednost Kameruncima

17. nov 2013. 16:56

SP: Ukrajinci i Grci nadomak plasmana, minimalac Portugala (VIDEO)

| 15. nov 2013. 22:43|0 komentara

Fudbaleri Portugala savladali su reprezentaciju Švedske sa 1:0 u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine. Jedini gol na meč postigao je Kristijano Ronaldo u 82. minutu. Ukrajina će u Francusku nositi dva gola viška, pošto su savladali galske petlove sa 2:0. Golove za Ukrajince postigli su Roman zozulja u 61. minutu

15. nov 2013. 22:43

Nula na Islandu

| 15. nov 2013. 22:17|0 komentara

Fudbaleri Islanda i Hrvatske odigrali su 0:0 u prvom meču baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine. Iako su domaći igrali od 50. minuta sa igračem manje, izabranici Nike Kovača nisu uspeli da pronađu put do mreže. Revanš je na programu u utorak, 19. novembra u Zagrebu, kada će isti timovi pokušati da izbore

15. nov 2013. 22:17

Amerikanci spasili Meksikance (VIDEO)

| 16. okt 2013. 9:16|0 komentara

Poznati su i svi učesnici Mondijala iz Konkakaf zone kvalifikacija pošto se posle selekcija SAD i Kostarike za takmičenje u Brazilu plasirala i selekcija Hodurasa koja je remizirala sa Jamajkom što joj je bilo dovoljno bez obzira na učinak Meksikanaca. "Sombrerosi" si seriju neuspeha nastavili i u duelu protiv Kostarike pa je njihova sudbina praktično

16. okt 2013. 9:16

Čile i Ekvador na Mondijalu, Urugvaj u baražu (VIDEO)

| 16. okt 2013. 9:02|0 komentara

Prethodne noći odigrano je poslednje kolo kvalifikacija za Mondijal na južnoameričkom kontinentu posle kojeg je razjašnjena i poslednja dilema. Uz Argentinu i Kolumbiju direktan plasman obezbedile su i selekcije Čilea i Ekvadora, dok će Urugvaj morati u baraž gde ne bi trebalo da ima previše problema pošto za rivala ima selekciju Jordana. Urugvajci su pred

16. okt 2013. 9:02

Istorijski uspeh BiH, porazi Hrvata i Crnogoraca, ludnica u borbi za baraž (VIDEO)

| 15. okt 2013. 22:50|0 komentara

Na Svetsko prvenstvo u Brazilu iz Evrope direktno su se plasirali - Belgija, Italija, Nemačka, Holandija, Švajcarska, Rusija, BiH, Engleska i Španija! U baraž će Švedska, Rumunija, Island, Portugal, Francuska, Ukrajina, Grčka i Hrvatska.  Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine napravila je istorijski uspeh, pošto se večerašnjom pobedom u Litvaniji po prvi put plasirala na završnicu Svetskog prvenstva!

15. okt 2013. 22:50

Nigerija i Obala Slonovače na korak od Brazila (VIDEO)

| 14. okt 2013. 8:33|0 komentara

Tokom vikenda odigrane su prve utakmice baraža afričkih kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo nakon kojih su reprezentacije Obale Slonovače i Nigerije najbliže putu u Brazil. Obala Slonovače je u Abidžanu prilično ubedljivo savladala selekciju Senegala kojoj je Papis Sise pogotkom u poslednjim momentima meča zadržao kakvu takvu šansu da u revanšu može da nadoknadi

14. okt 2013. 8:33

Kolumbija na Mondijalu, Čile i Ekvador na korak od plasmana (VIDEO)

| 12. okt 2013. 8:23|0 komentara

Prethodne večeri odigrane su utakmice pretposlednjeg kola kvalifikacija za plasman na Mondijal u Brazilu u južnoameričkoj zoni nakon kojih je mesto na završnom turniru uz Argentinu ibezbedila i Kolumbija i to nakon fantastičnog meča protiv Čilea. Iako su na poluvremenu gubili sa čak tri gola razlike Kolumbijci su maksimalno iskoristili činjenicu da su od 66.

12. okt 2013. 8:23

Kvalifikacije: Crna Gora bez baraža, pobeda Španaca, kiks Portugala (VIDEO)

| 11. okt 2013. 23:45|0 komentara

FOTO: HINA Večeras su na programu mečevi pretposlednjeg kola kvalifikacija za SP 2014.  Aktuelni svetski prvaci, fudbaleri Španije overili su vizu za Brazil nakon što su kao domaćini savladali ekipu Belorusije rezultatom 2:1 golovima Ćavija i Negreda, dok je jedini pogodak za goste postigao Kornilenko u samom finišu utakmice. Portugal je neprijatno iznenadio

11. okt 2013. 23:45

Eksplozija na Iberostaru odlaže meč Španija – Belorusija

| 10. okt 2013. 22:34|0 komentara

Utakmica između Španije i Belorusije u okviru I grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu mogla bi da bude odložena zbog eksplozije na stadionu Iberostar u Palma de Maljorki. Eksplodirao je generator za napajanje reflektora na parkingu unutar stadiona i tom prilikom su povređene tri osobe, od kojih dve teže. "Još nije odlučeno da li

10. okt 2013. 22:34

Volkov: Mala, ali ponosna Crna Gora ide po pobedu na ‘Vembli’

| 10. okt 2013. 0:00|0 komentara

Levi bek reprezentacije Crne Gore Vladimir Volkov veruje da je njegov tim spreman da iznenadi selekciju Engleske u meču kvalifikacija za SP 2014.  Crna Gora i Engleska su u Podgorici remizirale rezultatom 1:1, a dva kola pre kraja kvalifikacija, Gordi Albio ima bod više od 'Sokolova'. ''Mala, ali ponosna Crna Gora, sa velikom fudbalskom tradicijom, odlazi na

10. okt 2013. 0:00

Makedonci ne treniraju u Jagodini

| 5. okt 2013. 12:37|0 komentara

Reprezentacija Makedonije odbila je da trenira na Gradskom stadionu Jagodine uoči utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 15. oktobra. Za razliku od Makedonaca, naša reprezentacija će imati dva treninga na tom stadionu, 13. i 14. oktobra. Vest da Makedonci neće trenirati u Jagodini potvrdio je generalni sekretar fudbalskog kluba Jagodina Slavko Gajina, kojeg je pismeno obavestio

5. okt 2013. 12:37

FIFA diskvalifikovala Zelenortska ostrva

| 12. sep 2013. 19:07|0 komentara

Fudbalska reprezentacija Zelenortskih ostrva diskvalifikoavan je iz baraža za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine. Svetska fudbalska asocijacija (FIFA) saopštila je da reprezentativac te afričke zemlje Fernando Varela nije imao pravo nastupa protiv selekcije Tunisa. Tunižani su podneli zvaničnu žalbu nakon meča koju je FIFA usvojila. Fudbalski savez Zelenortskih ostrva imaće pravo žalbe na ovu odluku. hotsport.rs

12. sep 2013. 19:07

Bilek podneo ostavku

| 11. sep 2013. 13:32|0 komentara

Selektor česke fudbalske reprezentacije Mihal Bilek podneo je ostavku posle poraza od Italije od 2:1 u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo u Brazilu. "Nisam ostvario cilj koji smo postavili i zbog toga podnosim ostavku", rekao je Bilek medijima u Češkoj. Češka je u kvalifikacijama do sada zabeležila samo dve pobede protiv Malte i Jermenije, ali još ima

11. sep 2013. 13:32

Bosansko ludilo (VIDEO)

| 11. sep 2013. 12:21|0 komentara

Reprezentacija Bosne i Hercegovine predvođena sa klupe legendarnim Safetom Sušićem pobedom na gostovanju nad Slovačkom od 2:1 obezbedila je u najmanju ruku baraž za Svetsko prvenstvo u Brazilu. Gol kojim su Bosanci stigli do preokreta u 78. minutu utakmice, a koji je postigao Izet Hajrović doneo je potpuni delerijum našim zapadnim komšijama ali i komentatoru

11. sep 2013. 12:21

Argentina, SAD i Kostarika u Brazilu

| 11. sep 2013. 10:45|0 komentara

Reprezentacije SAD i Kostarike obezbedili su učešće na Svetskom fudbalskom prvenstvu 2014. godine dva kola pre kraja kvalifikacija KONKAKAF Zone (Srednja i Severna Amerika), dok je učešće Meksikanaca na sledećem Mundijalu pod velikim znakom pitanja posle jutrošnjeg poraza od SAD (0:2). Do sedmog uzastopnog učešća na najvećoj svetskoj smotri fudbala Amerikanci su stigli golovima Džonsona

11. sep 2013. 10:45

Englezi i Ukrajinci bez golova, evrogol Hajrovića za trijumf BIH (VIDEO)

| 10. sep 2013. 23:47|0 komentara

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine se privode kraju, a još uvek ima dosta nepoznanica. Prenelimo smo vam šta se dešavalo u grupama A, B, C i D, a evo i ostalih. U E grupi Švajcarci se nalaze na sigurnom putu ka Brazilu. Pobedili su Norvešku na gostovanju sa 0:2 golovima Šara. Što

10. sep 2013. 23:47

Baloteli odveo Italiju, a van Persi Holandiju na SP (VIDEO)

| 10. sep 2013. 23:29|0 komentara

Kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Brazilu naredne godine se privode kraju, a još uvek ima dosta nepoznanica. Krenimo redom. Italijani su gubili napoluvremenu protiv Češke, ali su u nastavku preko Kjelinija i Balotelija preokrenuli rezultat i obezbedili direktan plasman na SP. Utakmicu je obeležio i rekord Điđija Bufona koji se izjednačio po broju odigranih mečeva

10. sep 2013. 23:29

Meloni šokirao Makedonce

| 10. sep 2013. 23:02|0 komentara

Fudbaleri Makedonije izgubili su od Škotske u Skoplj sa 1:2 u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Brazilu. Mreže su mirovale u prvih sat vremena igre, a onda je goste u vođstvo doveo Ikeši Anja. Jovan Kostovski je doneo izjednačenje u 84, a trijumf Škotlanđanima doneo je Šon Meloni u 89. minutu meča. U drugoj

10. sep 2013. 23:02