REAL PRATI ZVEZDINO DETE: Anćeloti oduševljen mladim Srbinom

Španski AS pozivajući se na pojedine italijanske medije u današnjem izdanju tvrdi da trener madridskog Reala Karlo Anćeloti pomno prati partije nekadašanjeg fudbalera Crvene zvezde Filipa Jankovića. FOTO: STARSPORT 19-godišnji vezista trenutno kao pozajmljeni igrač Parme igra za sicilijansku Kataniju u Seriji B, ali bez obzira što je nastupio u samo jednom meču

Posle dvogodišnje pauze Brazilac Adrijano Leite Ribeiro u januaru je zaigrao za Atletiko Paranense, ali se ni u tom klubu nije zadržao dugo pošto je suspendovan nakon što je propustio dva treninga. Međutim, njegova nestašnost očigledno ne smeta upravi Katanije koja želi da ga angažuje, a očigledno ni on nema ništa protiv. "Zašto da ne? Katanija

16. avg 2014. 13:51

Sicilijanci doneli titulu Juveu, Parma bolja od Mihe (VIDEO)

| 4. maja 2014. 17:16|0 komentara

Fudbaleri Juventusa dva kola pre kraja i zvanično su odbranili titulu u Seriji A nakon što je Roma poražena od Katanije u gostima rezultatom 4:1.  Izko je posle sjajne akcije i pete Letoa doneo vođstvo Kataniji, a isti igrač poduplao je prednost domaćih nakon greške odbrane Rimljana. Toti je u 37. minutu vratio goste u

4. maja 2014. 17:16

Katanija i Kaljari podelili bodove (VIDEO)

| 8. mar 2014. 23:12|0 komentara

U derbiju donjeg dela tabele, igranom u okviru 27. kola italijanske Serije A, Katanija i Kaljari su odigrali nerešeno 1:1 (0:0) i podelili bodove. U dosta izjednačenom duelu na kraju nije bilo pobednika, a oba gola su postignuta u drugom poluvremenu. Prvo je Vecino u 53. minutu postigao pogodak za vođstvo Kaljarija 1:0, da bi

8. mar 2014. 23:12

Katanija iznenadila Lacio (VIDEO)

| 16. feb 2014. 14:38|0 komentara

Fudbaleri Katanije savladali su danas Lacio sa 3:1 (1:1) na domaćem terenu u okviru 24. kola italijanske Serije A. Domaći tim je poveo već u 1. minutu preko Izka, do pauze Mauri je u nadoknadi prvog dela izjednačio na 1:1. U nastavku prvo je Spoli pogodio za 2:1, da bi konačnih 3:1 postavio Peruci u

16. feb 2014. 14:38

Napoli doveo Anduhara

| 28. jan 2014. 23:56|0 komentara

Golman Katanije, Marijan Anduhar, od večeras je novi igrač Napolija, potvrđeno je iz kluba sa Sicilije. “Katanija obaveštava da je prodala Mariana Anduhara Napoliju. Istovremeno je dogovoreno da on ostane u Kataniji, kao pozajmljen igrač, do kraja sezone”, saopšteno je na zvaničnom sajtu kluba. Finansijski detalji transfera još uvek nisu objavljeni, a 30-godišnji Anduhar ove

28. jan 2014. 23:56

Miha dovodi starog znanca u Sampdoriju

| 28. jan 2014. 14:39|0 komentara

Napadač Katanije Maksi Lopez karijeru će nastaviti u Sampdoriji pošto su dva kluba već postigla dogovor oko transfera pa se samo čeka zvanična objava, saznaje Futbol Italija. Nekadašnji fudbaler Barselone i Milana je takođe prihavatio uslove koji mu je ponudio klub iz Đenove pa će ponovo sarađivati sa Sinišom Mihajlovićem sa kojim je radio i kada

28. jan 2014. 14:39

Serija A: Đenova srušila Inter, Fiorentina sigurna (VIDEO)

| 19. jan 2014. 17:13|0 komentara

Još šest utakmica 20. kola italijanske Serije A odigrano je danas od 15 časova, pobede su zabeležili Atalanta, Parma, Đenova, Fiorentina i Torino, dok je meč Bolonje i Napolija završen nerešenim rezultatom. Atalanta je minimalnim rezultatom, 1:0, savladala Kaljari. Strelac pobedonosnog gola bio je Bonaventura u 68. minutu susreta. Identičnim rezultatom Đenova je savladala Inter,

19. jan 2014. 17:13

Nova rokada na klupi Katanije

| 16. jan 2014. 15:40|0 komentara

Umesto Luiđija Di Kanija koji j otpušten sa mesta trenera katanije poslednjeplasirani tim Serije A u nastavku će predvoditi Rolando Maran. Zanimljivo je da je Maran završio prethodnu i započeo ovu sezonu kao prvi trener "slonova", ali da je baš njega posle loših rezultata ekipe nakon osmog kola zamenio Di Kanio. Katanija na polovini sezone

16. jan 2014. 15:40

Baloteli sačuvao posao Alegriju (VIDEO)

| 1. dec 2013. 14:25|0 komentara

Nakon čak pet ligaških utakmica bez trijumfa Milan je konačno uspeo da dođe do sva tri boda i to na gostovanju na Siciliji ekipi Katanije - 1:3. Početak utakmice nije nagoveštavao ništa dobro za "rosonere" pošto su "slonovi" došli do prednosti preko Kastra već u 13. minutu. međutim, samo šest minuta kasnije Montolivo je odlično

1. dec 2013. 14:25

Katanija sa penala prekinula niz utakmica bez pobede (VIDEO)

| 9. nov 2013. 20:10|0 komentara

U prvom meču 12. kola Serije A Katanija je pred svojim navijačima uspela da savlada Udineze sa 1:0 golom Maksija Lopeza iz jedanaesterca i tako prekine niz od čak pet prvenstvenih mečeva bez trijumfa. Za tim iz Udina igrala su oba srpska internacionlaca, Dušan Basta i Željko Brkić, ali ni oni nisu uspeli da pomognu svojoj

9. nov 2013. 20:10

Prvi bodovi za Violu

| 26. avg 2013. 22:57|0 komentara

Fudbaleri Fiorentine upisali su prvi 3 boda u novom šampioantu Italije pošto su u 1. kolu Serije A na svom stadionu pobedili Kataniju sa 2:1. Đuzepe Rosi je preciznim udarcem u 14. minutu doveo "ljubičaste" u vođstvo, da bi izjednačenje Kataniji doneo Pablo Barioentos osam minuta kasnije. Konačnih 2:1 za Fiorentinu samo šest minuta nakon

26. avg 2013. 22:57

Atletiko dovodi pojačanje sa Sicilije

| 13. maja 2013. 15:28|0 komentara

Sve je jasnije da Atletiko Madrid ovog leta neće moći da zadrži Radamela Falkaoa u svojim redovima pa su "jorgandžije" krenule u potragu za pojačanjima koja bi mogla da nadoknade odlazak Kolumbijca, a čini se da su jedno našle na Siciliji. Naime, kako prenose italijanski mediji put Madrida bi uskoro mogao da krene Argentinac Alehandro

13. maja 2013. 15:28

Minimalac Katanije

| 11. maja 2013. 22:37|0 komentara

U drugoj utakmici 37. kola Serije A odigranoj u subotu Katanija je pred svojim navijačima savladala davno prežaljenu Peskaru sa 1:0 (0:0). Gol odluke pao je u 52. minutu kada je Argentinac Alehadro Dario Gomez na dodavanje svog zemljaka Gonzala Rubena Bergesija savladao golmana domaćeg tima Matiju Perina. Za gostujući tim svih 90 minuta solidno

11. maja 2013. 22:37