»Tag:Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije

EP ZA KADETE: Pohrlite u Novi Sad, ulaz besplatan

| 9. avg 2018. 16:21|0 komentara|HotSport

Evropsko prvenstvo u košarci za igrače do 16 godina će se ovog leta održati u Srbiji. Novi Sad je domaćin najtalentovanijim košarkašima Starog kontinenta od 10. do 18. avgusta. Srbija prvu utakmicu igra u petak protiv Španije od 20.30, potom u subotu u istom terminu igra protiv Letonije, a u nedelju proitv Holandije, takođe u

9. avg 2018. 16:21

SVETLA BUDUĆNOST: ‘Orlići’ nastavljaju da nižu pobede

| 2. feb 2016. 21:26|0 komentara|Košarkaški savez Srbije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i četvrtu pobedu na međunarodnom turniru za igrače do 16 godina u turskom gradu Samsunu. Posle pobeda nad Crnom Gorom, Francuskom i Argentinom, izabranici Milana Josića rutinski su savladali B selekciju Turske 72:39. Naši kadeti su u potpunosti kontrolisali skok igru , a tokom prvog poluvremna Turci su ubacili

2. feb 2016. 21:26

KSS: Kadeti na jakom turniru u Turskoj

| 14. jan 2016. 12:25|0 komentara|HotSport, KSS

Muška košarkaška reprezentacija Srbije do 16 godina okupiće se 20. januara 2016. godine u 12.00 časova kod dvorane „Pionir“, odakle će otputovati na pripreme u Novi Bečej.

14. jan 2016. 12:25

EP ZA KADETE: Još jedan poraz za kraj

| 16. avg 2015. 15:52|0 komentara|KSS

Košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 16 godina starosti, zauzela je osmo mesto na Evropskom prvenstvu koje se održalo u Kaunasu (Litvanija) pošto je u poslednjem meču poražena od Nemačke sa 91:64 (17:19, 27:21, 28:7, 19:17).

16. avg 2015. 15:52

Dobar start kadeta na EP u Letoniji

| 20. avg 2014. 19:41|0 komentara

Košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 16 godina, uspešno je startovala na Evropskom prvenstvu u Letoniji. Izabranici selektora Vladimira Đokića u okviru prvog kola grupe „A“ uverljivo su u Orgeu savladali selekciju Finske. Srpski kadeti su imali izvesnih problema samo u prvoj četvrtini, međutim ubrzo su pronašli željeni ritam, nastavili da igraju čvrsto u odbrani, a

20. avg 2014. 19:41

Kadeti u borbi za bronzu na SP bolji od Španaca

| 16. avg 2014. 21:30|0 komentara

Košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 17 godina starosti, osvojila je bronzanu medalju i sasvim zasluženo se našla na pobedničkom postolju Svetskog prvenstva u Ujedinjenim Arapskim Emiratima. Izabranici selektora Vanje Guše u meču za treće mesto savladali su u Dubaiju selekciju Španije i tako im se revanširali za poraz u finalu U16 Evropskog prvenstva održanog prošlog leta u

16. avg 2014. 21:30

Kadeti bez finala SP, Ameri prejaki

| 15. avg 2014. 19:05|0 komentara

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale prvenstva sveta u Dubaiju pošto je danas u polufinalnoj utakmici izgubila od branioca titule, selekcije SAD, sa 89:68 (24:16, 15:20, 20:12, 30:20), piše Tanjug. To je prvi poraz izabranika selektora Vanje Guše u dosadašnjem delu takmičenja. Na šampionatu za košarkaše do 17 godina Srbija

15. avg 2014. 19:05

Ameri, spremite se! Kadeti Srbije preko Kanade do polufinala SP!

| 14. avg 2014. 17:20|0 komentara

Košarkaška reprezentacije Srbije plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva za igrače do 17 godina, pošto je danas u četvrtfinalu pobedila selekciju Kanade sa 71:64 (27:16, 20:24, 5:15, 19:9).  Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vanja Marinković sa 18 poena, Stefan Peno postigao je 16, a poen manje Vojislav Stojanović.U borbi za plasman u finale izabranici

14. avg 2014. 17:20

Kadeti Srbije prvi u grupi, u osmini finala protiv domaćina

| 11. avg 2014. 22:48|0 komentara

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije savladala je u Dubaiju selekciju Argentine sa 60:57 (14:14, 12:12, 16:14, 18:17), u poslednjem 3. kolu D grupe prvenstva sveta.   Izabranici selektora Vanje Guše postigli su treću pobedu zaredom i osvojili prvo mesto u grupi, pa će u osmini finala, sutra od 16.45 sati, igrati protiv četvrtoplasiranog tima iz C

11. avg 2014. 22:48