»Tag:Kadestka košarkaška reprezentacija Srbije

Kadestka košarkaška reprezentacija Srbije

PRONAĐEN KRIVAC: Španci otpustili selektora

| 16. sep 2014. 20:56|0 komentara

FIBA, cela Španija i gotvo celokupbna sportska javnost očekivali su da se u velikom finalu Mundobasketa sastanu Amerikanci i domaća selekcija, međutim na put Furij stali su Francuzi omogućivši tako Srbiji da zauzme mesto u utakmici za zlatnu medalju. I pre samog takmičenja selektor Španaca Huan Antonio Orenga proglašen je za najslabiji kariku tima što

16. sep 2014. 20:56

Nemilosrdni “orlići“ pobedom od 85 poena razlike do četvrtfinala!

| 12. avg 2014. 18:49|0 komentara

Kadetska reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale SP u Ujedinjenim Arapskim Emiratima nakon što je danas u osmini finala deklasirala domaćina rezultatom 116:31 (28:9, 24:3, 32:6, 32:13)!  Šestorica srpskih igrača imali su dvocifren učinak, a najbolji među njima bio je Nikola Popović koji je ostvario dabl-dabl učinak od 26 poena i 14 skokova.Već u četvrtfinalu naše

12. avg 2014. 18:49

Mladi košarkaši u polufinalu EP! Izrael pao posle dva produžetka!

| 18. jula 2014. 18:33|0 komentara

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale šampionata Evrope u Grčkoj, pošto je  savladala Izrael sa 90:86. Tim Dejana Mijatovića je do trijumfa stigao posle velike borbe i čak dva produžetka. Srbija će u subotu u polufinalu igrati protiv selekcije Tuske koja je bila bolja od Litvanije sa 79:65. Srbija je u većem delu

18. jula 2014. 18:33

EP(U-20): Janković i Andrić za drugu pobedu

| 10. jula 2014. 19:23|0 komentara

Košarkaška reprezentacija Srbije, igrači do 20 godina, ostvarila je i drugi trijumf na Evropskom prvenstvu, savladavši Španiju sa 70:61. Ekipa koju sa klupe vodi Dejan Mijatović meč je prelomila u trećem periodu, a već početkom tog dela igre zakucavanjem Jankovića Srbija je stekla najveću prednost na utakmici (46:30). Do kraja meča naši su čuvali dvocifreni

10. jula 2014. 19:23

Guša: Napravili rezultat i dobili igrače

| 20. avg 2013. 15:20|0 komentara

Selektor muške kadetske košarkaške selekcije Srbije Vanja Guša kazao je da je osvajanjem srebrne medalje na prvenstvu Evrope ekipa ostvarila veliki rezultatski uspeh, ali i pokazala da poseduje kvalitet za budućnost. "Išli smo tamo po rezultat, to je ipak prvenstvo Evrope. Klinci moraju da nauče da igraju za bodove i medalje, to je sjajno iskuštvo.

20. avg 2013. 15:20

Guša: Momci su bili sjajni

| 19. avg 2013. 10:25|0 komentara

Trener kadetske košarkaške reprezentacije Srbije Vanja Guša istakao je posle poraza u finalu Evropskog prvenstva od reprezentacije Španijeda za propuštenim prilikama ne treba žaliti. "Nikad nije lako izgubiti finale i biti srećan posle meča u kome ste ostali bez titule, ali moramo biti zadovoljni. Osvojili smo srebrnu medalju, još ranije obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo

19. avg 2013. 10:25