»Tag:Fudbalska reprezentacija Švajcarske

Fudbalska reprezentacija Švajcarske

Argentina slavi Di Mariju! Golom u 118. minutu Gaučosi su prošli u četvrtfinale SP! (VIDEO)

| 1. jula 2014. 20:39|0 komentara

Agrentina je u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Brazilu. Kontra Gaučosa i fenomenalna asistencija Mesija Di Mariji u 118. minutu rešila je meč, koji u većem toku utakmice nije bio dramatičan kao poslednji minuti...  Favorit je ipak prošao dalje, iako teškom mukom. Švajcarci su se dobro držali do samog kraja meča, ali ipak idu kući. Argentina

1. jula 2014. 20:39

Maradona: Kriminalan potez Matuidija, sudija je morao to da vidi

| 1. jula 2014. 18:32|0 komentara

Legenda svetskog fudbala Dijago Maradona nazvao je kriminalom grubi start Francuza Bleza Matuidija na Mundijalu u kojem je Nigerijac Onazi najverovatnije polomio nogu. "Nemoguće je da sudija nije video ovakav pravi kriminalni čin", rekao je Maradona koji komentariše utakmice Mundijala za venecuelansku televiziju "Telesur". Onazi će, ukoliko se utvrdi da je polomio potkoleničnu kost, morati da pauzira

1. jula 2014. 18:32

Udarac za Švajcarce pred Argentinu, Hicfeldu preminuo brat

| 1. jula 2014. 15:48|0 komentara

Selektor Švajcarske Otmar Hicfeld je doživeo težak psihološki udarac nekoliko sati pred meč odluke protiv Argentine, pošto je noćas preminuo njegov rođeni brat Vilfred.  Kako prenose nemački mediji, Hicfeld je teško prihvatio ovu vest, ali mu ekipa pruža podršku da pronađe snagu da predvodi danas Švajcarce do pobede nad Argentinom. Utakmica Argentina - Švajcarska na programu je

1. jula 2014. 15:48

Šaćiri het-trikom odveo Švajcarce u eliminacije, remi bez golova na Marakani

| 25. juna 2014. 23:53|0 komentara

Pored Francuske koja je i pre današnjih mečeva bila izvesni učesnik osmine finala Svetskog prvenstva u eliminacionu fazu takmičenja plasirala se i švajcarska koja je u Manausu savladala Honduras sa 3:0, a pošto u Riju Ekvador nije uspeo da bude bolji od prošaranog sastava Didijea Dešama protivnik Argentine biće tim Otmara Hicfelda. Junak pobede Švajcarske

25. juna 2014. 23:53

SP: Noć fantastičnog Benzeme, petarda Francuza (VIDEO)

| 20. juna 2014. 22:55|0 komentara

Fudbalska reprezentacija Francuske demolirala je Švajcarsku sa 5:2 (3:0) u derbiju E grupe na Svetskom prvenstvu i osigurala je prvo mesto u E grupi pred početak drugog kruga. Magičnu noć je imao Karim Benzema. Bila je to igra mačke i miša. Francuzi su bili mnogo bolji protivnik što i sam rezultat govori. "Galski petlovi" su

20. juna 2014. 22:55

Švajcarci slavili posle preokreta (VIDEO)

| 15. juna 2014. 19:58|0 komentara

Četvrtog dana Svetskog prvenstva u Brazilu na progarmu su dve utakmice u grupi E. Prva utakmica, između Švajcarske i Ekvadora, lako bi mogla da bude odlučujuća za plasman ove dve selekcije u osminu finala. Iako se očekivao X, promena rezultata došla je u poslednjim trenucima meča - na kraju 2:1 za Švajcarce. U nadoknadi je

15. juna 2014. 19:58

Hicfild pozvao petoricu Albanaca za SP

| 13. maja 2014. 18:59|0 komentara

Selektor fudbalera Švajcararske Otmar Hicfild saopštio je širi spisak putnika za SP u Brazilu na kom se nalazi petorica igrača poreklom iz Albanije. Švajcarci će se takmičiti u grupi E u kojoj su još Francuska, Ekvador i Honduras. Na spisku se nalaze: Golmani: Dijego Benaljo (Volfsburg), Roman Buerki (Grashopers), Jan Zomer (Bazel). Odbrana: Joan Ðuru

13. maja 2014. 18:59