»Tag:Fudbalska reprezentacija Meksika

Fudbalska reprezentacija Meksika

MIGUEL HERERA: Meksiko može mnogo

| 16. juna 2015. 9:09|0 komentara|HotSport

Nakon sjajnog meča koji je publici oduzimao dah, selektor Meksika Miguel Herera istakao je da je uveren da njegovi momci mogu da naprave fantastičan rezultat na „Kopa Amerika“.

16. juna 2015. 9:09

NI MAJKA ME SINOĆ NIJE HUNTELAR: Teška blamaža holandskog napadača (VIDEO)

| 13. nov 2014. 10:26|0 komentara

Napadač reprezentacije Holandije, Klas Jan Huntelar uspeo je ono što se retko viđa na fudbalskim terenima. Naime, ovaj momak koji za hleb zarađuje ubacujući loptu u mrežu, na meču protiv Meksika, da se apsolutno obruka pošto nije uspeo da postigne pogodak sa samo metar od gol linije. Iako zvuči nemoguće za izvesti, Huntelaru je to

13. nov 2014. 10:26

FIFA ne kažnjava simuliranje, Roben se izvukao

| 30. juna 2014. 19:24|0 komentara

Arjan Roben je sinoć simulirao peterac kojim je Meksiko izbačen sa SP. Holanđanin je čak priznao da je simulirao na toj utakmici, doduše ne kod starta Rafe Markeza u sudijskoj nadoknadi, već u prvom poluvremenu. On se i na utakmici izvukao i sudija mu nije pokazao žuti karton, ali se očekivalo da će FIFA kazniti Robena,

30. juna 2014. 19:24

Roben priznaje: Simulirao sam penal

| 30. juna 2014. 8:35|1 komentar

Reprezentacija Holandije plasirala se u 1/4 finale Svetskog prvenstva pošto je neverovatnim preokretom pobedila Meksiko sa 2:1. Holanđani su bili u rezultatskom deficitu sve do 88. minuta, a onda je najpre Snajder doneo poravnjanje rezultata, da bi u sudijskoj nadoknadi usledio šok: Arijen Roben je pao u kaznenom prostoru a sudija je pokazao na kreč. "Najpre

30. juna 2014. 8:35

Agire preuzima ‘samuraje’

| 29. juna 2014. 22:46|0 komentara

Umesto Alberta Zakeronija, koji je podneo ostaku nakon rane eliminacije na Mondijalu, na klupu reprezentacije Japana uskoro bi mogao da sedne iskusni Havijer Agire koji je prema saznanjima Marke već postigao dogovor sa svojim novim poslodavcima. Nekadašnji selektor Meksika i trener madridskog atletika, Saragose, Osasune i Espanjola, trebalo bi da potpiše četvorogodišnji ugovor sa Fudbalskim savezom

29. juna 2014. 22:46

Erera: Arbitri su otpočetka bili protiv nas

| 29. juna 2014. 22:07|0 komentara

Selektor reprezentacije Meksika Migel Erera nije mogao da preboli poraz svog tima u osmini finala Svetskog prvenstva, a za isti je okrivio portugalskog arbitra Pedra Proensu koji je u nadoknadi izgubljenog vremena svirnuo diskutabilan penal za Holandiju. "Svi arbitri od početka Mondijala su bili protiv nas nakon vođstva smo se namerno povukli, a to nas je

29. juna 2014. 22:07

Holanđani za četiri minuta do preokreta protiv Meksika i četvrtfinala SP (VIDEO)

| 29. juna 2014. 19:55|0 komentara

U spektakularnom meču odigranom u Fortalezi Holandija je posle preokreta savladala Meksiko 2:1 (0:0) uz malu pomoć sudije Proense.     Malo je trebalo Meksiku pa da se nađe među osam najboljih fudbalskih selekcija sveta, ali su Holanđani za svega četiri minuta uspeli da naprave preokret i posle poklon penala dosuđenog nad Robenom plasiraju se

29. juna 2014. 19:55

Van Persi: Nema prostora za grešku sa Meksikancima

| 27. juna 2014. 13:18|0 komentara

Napadač reprezentacije Holandije, Robin van Persi, ceni kvalitet narednog rivala svoje selekcije, reprezentaciju Meksika. On je izjavio da je svestan da je Meksiko ostao neporažen nakon grupne faze, te da ih čak ni favorizovani domaćini nisu slomili u međusobnom duelu. "Stigli smo u nokaut fazu, a tu nema prostora za grešku. Meksikanci su igrali jako kvalitetno, ostali

27. juna 2014. 13:18

Ćićarito: Meksiko mora eliminisati Holandiju

| 26. juna 2014. 10:38|0 komentara

Napadač Mančester Junajteda i reprezentativac Meksika Havijer Ernandes izjavio je da on i njegovi saigrači moraju da pronađu način da eliminišu Holandiju u osmini finala Mundijala u Brazilu. Twitter-Crop Selkcija Meksika imaće priliku da eventualnim plasmanom u 1/4 finala obezbedi najbolji rezultat ove selekcije od 1986. godine, kada su poslednji put igrali u trećoj rundi Svetskih prvenstava.

26. juna 2014. 10:38

Fešta u Meksiku, nacija slavi prolaz u 1/8 finala (FOTO) (VIDEO)

| 24. juna 2014. 11:52|0 komentara

Fudbaleri Meksika obezbedili su učešće u 1/8 finala Svetskog prvenstva u Brazilu pošto su sinoć savladali Hrvatsku rezultatom 3:1. Odmah nakon trijumfa koji je Meksikance uveo u drugu fazu Mundijala, na ulicama gradova širom ove latinske zemlje, zavladalo je opšte slavlje. Navijači su istrčali na ulice, bilo je onih najčudnije odevenih, a slavilo se do

24. juna 2014. 11:52

Meksikanci poslali Hrvate kući, šou Brazila protiv Kameruna (VIDEO)

| 23. juna 2014. 23:55|0 komentara

Poznati su učesnici osmine finala Svetskog prvenstva iz grupe A. U velikom derbiju, direktnom dvoboju za drugo mesto, Meksiko je za svega deset minuta demolirao Hrvatsku 3:1 (0:0), dok je Brazil "sambom" na travnatom tepihu "slomio" Kamerun 4:1 (2:1). Hrvatska ide kući. Za Modrića, Rakitića, Mandžukića i drugare Mondijal je završen. "Vatrenima" su kofere spakovali Meksikanci

23. juna 2014. 23:55

Monako želi Očou

| 22. juna 2014. 16:40|0 komentara

Svi motre na njega. Golman Ažaksjoa i reprezentacije Meksika Giljermo Očoa privukao je odličnim izadnjima na Mundijalu pažnju na sebe. Novi trener Monaka Leonard Žardim vidi 28-godišnjeg Očou kao idealno rešenje za gol 'Kneževa'. Vicešampion Francuske odustao je od dovođenja Viktora Valdesa iz Barselone, koji se i dalje oporavlja od povrede kolena, pa je izbor

22. juna 2014. 16:40

Niko Kovač: Nema mesta slavlju

| 19. juna 2014. 11:29|0 komentara

Posle ubedljive pobede nad Kamerunom rezultatom 4:0, selektor nacionalnog tima Hrvatske Niko Kovač zatražio je od svojih sunarodnika i igrača da eliminišu svaki pedalj eventualne euforije. "Moram da čestitam svojim igračima, odigrali su sjajan meč. Mogli smo možda da damo još koji gol, ali daleko od toga da sam nezadovoljan. Uslovi za igru su bili teški, ja

19. juna 2014. 11:29

Engleski velikani se već raspituju za Očou

| 18. juna 2014. 22:29|0 komentara

Golman reprezentacije Meksika Giljermo Očoa do sinoć je bio fudbaler bez kluba pošto je njegov Ažaksio ispao u drugu ligu Francuske i nema mogućnosti da mu ponudi novi ugovor. Međutim, vrhunska partija ovog čuvara mreže u sinoćnjem duelu Svetskog prvenstva protiv Brazila odmah je dovela do toga da mediji krenu sa nagađanjem koji klub bi mogao

18. juna 2014. 22:29

Briljantni Očoa zaustavio Brazilce, zlata vredan bod za Meksiko (VIDEO)

| 17. juna 2014. 22:51|0 komentara

U prvom meču 2. kola grupe A odigranom pred punim stadionom u Fortalezio reprezentacije Brazila i Meksika podelili su bodove odigravši meč bez golova - 0:0. Ekipa Felipea Skolarija bila je nešto bolji rival, imala je bolje šanse, ali na kraju je presudio fantastični golman Meksikanaca Očoa koji je u nekoliko navrata bio nepremostiva prepreka

17. juna 2014. 22:51

Meksiku prijala kiša: Peralta presudio Kameruncima (VIDEO)

| 13. juna 2014. 20:00|0 komentara

U prvoj utakmici drugog dana takmičenja na Svetskom prvenstvu u Brazilu, Meksiko je u okviru A grupe sa minimalnih 1:0 savladao Kamerun golom Peralte u 61. minutu. Meksiko (5-3-2): Očoa – Agvilar, Rodrigez, Markez, Moreno, Lajun – Erera, Vaskez, Gvardado – Peralta, Dos Santos. Kamerun (4-3-3): Itanđe – Đegue, N’Kulu, Šeđu, Asu-Ekoto – M’Bija, Song,

13. juna 2014. 20:00