»Tag:Fudbalska reprezentacija Kostarike

Fudbalska reprezentacija Kostarike

Holanđani tek posle penala eliminisali hrabre Kostarikance

| 6. jula 2014. 0:47|0 komentara

Fudbalska reprezentacija Holandije poslednji je polufinalista Mondijala u Brazilu pošto je u četvrtom četvrtfinalu tek posle boljeg izvođenja penala sa 4:3 savladala najprijatnije iznenađenje šampionata - selekciju Kostarike. "Lale" nisu uspele da opravdaju ulogu apsolutnog favorita iako su imali daleko više prilika za gol. Briljirao je na golu "tikosa" golman Navas koji je u nekoliko

6. jula 2014. 0:47

Brajan Ruiz veruje u čuda protiv Holandije

| 5. jula 2014. 8:32|0 komentara

Selekcija Kostarike, bez dileme, najprijatnije je iznenađenje Svetskog prvenstva u Brazilu. Ova reprezentacija najpre je napravila istorijski uspeh prošavši grupu, a onda su Kostarikanci eliminisali i Grčku u 1/8 finala. Ipak, protivnik je 1/4 finala biće im Holandija. Upravo zbog toga veliki broj ljudi uveren je da će ovo biti kraj Mundijalskih snova za ovu

5. jula 2014. 8:32

Kostarika oslabljena napada Holandiju

| 3. jula 2014. 8:56|0 komentara

Reprezentativac Kostarike Roj Miler, biće prinuđen da propusti utakmicu 1/4 finala sa Holandijom, zbog problema sa povredom. Kako je izjavama čelnika Fudbalskog saveza Kostarike, ovaj levi bek je povredio mišić na levoj nozi i neće moći da trenira nekoliko dana.Do povrede je došlo na prilično bizaran način. Naime, Miler je vežbao penale na treningu, nezgodno je šutirao i

3. jula 2014. 8:56

‘Tikosi’ u istorijskom četvrtfinalu SP, Grci pali na penalima (VIDEO)

| 30. juna 2014. 0:57|0 komentara

Fudbalska reprezentacija Kostarike novi je četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Brazilu pošto je u večerašnjem meču odigranom u Resifeu posle boljeg izvođenja penala ukupnim rezultzatom 6:4 (1:1, 0:0) savladala selekciju Grčke. Mogli su "Tikosi" i ranije do plasmana u samu završnicu Mondijala pošto su od početka drugog poluvremena imali prednost posle gola Brajana Ruiza, ali je

30. juna 2014. 0:57

Murinjo: FIFA da se izvini Kostariki

| 24. juna 2014. 23:08|0 komentara

Nakon pobede Kostarike protiv Italije u meču 2. kola grupe D FIFA je odlučila da na doping test pozove čak sedam igrača ove repreentacije odnosno pet više nego što je uobičajena procedura. Ovu "diskriminaciju" u svom prepoznatljivom stilu prokomentarisao je menadžer Čelsija Žoze Murinjo. "Oni su trenutno senzacija Mondijala jer nije lako plasirati se u

24. juna 2014. 23:08

Koškanje Italijana i Kostarikanaca u tunelu

| 21. juna 2014. 9:16|0 komentara

Koliko Italijanima nije prijala činjenica da na poluvremenu meča 2. kola gube od potcnejne Kostarike svedoči i podatak da je u tunelu na putu ka svlačinicama došlo do verbalnog sukoba i gurkanja među rezervnim fudbalerima ove dve selekcije. Na sreću obezbeđšenje je na vreme intervenisalo pa nije došlo do ozbiljnijeg sukoba odnosno tuče koja je

21. juna 2014. 9:16

Nova senzacija Kostarike, Azuri i Englezi proklinju Ruiza (VIDEO)

| 20. juna 2014. 20:00|0 komentara

Još jedna senzacija Kostarike. Tikosi su savladali i Italiju, golom kapitena Brajana Ruiza u 45. minutu. Za Balotelija i kompaniju su navijali i Englezi, ali uzalud. Ko bi rekao da će Kostarika u grupi smrti, sa tri svetska prvaka (Urugvaj, Engleska, Italija) posle dva kola biti prva i da će spakovati kofere Englezima?! Kostarikanci su

20. juna 2014. 20:00

Kostarikanci okrenuli Urugvajce (VIDEO)

| 14. juna 2014. 22:54|0 komentara

Prvo veliko iznenađenje na Svetskom prvenstvu u Brazilu napravila je reprezentacija Kostarike koja je u prvom meču D grupe savladala Urugvaj sa 3:1 (0:1). Polufinalisti prethodnog Svetskog prvenstva nije bilo dovoljno ni to što je posle prvih 45 minuta imao prednost od jednog gola pošto su Kostarikanci u drugom poluvremenu bili daleko bolji rival koji

14. juna 2014. 22:54