0
Odbojka

MARATON I POBEDA: Odbojkaši Srbije bolji od Bugarske posle pet setova

Objavljeno: 25.05.19 u 22:11

U drugom pripremnom meču protiv selekcije Bugarske, izabranici Nikole Grbića su trijumfovali sa 3:2, posle maratonske borbe.

Srbija u okviru priprema za Ligu nacija je odigrala dva meča protiv Bugarske i nakon poraza u petak, danas je slavila sa 3:2 (25:22, 24:26, 25:18, 21:25 i 22:20) posle 118 minuta igre.

Ekipa Nikole Grbića je dva puta imala vođstvo u setovima, ali su Bugari u dramatičnim završnicama drugog i četvrtog seta uspevali da odgovore, te je odluka pala u petom setu u kom je viđena drama, duga igra ‘na razliku’ dok ‘orlovi’ nisu izvojevali trijumf sa 22:20.

Srpski odbojkaši prvi vikend Lige nacija igraju od 31. maja do 2. juna kada će biti domaćini selekcijama Francuske, Rusije i Japana u SPC ‘Vojvodina’ u Novom Sadu.

U prvom kolu 31. maja će rival biti Japan od 17 sati, potom 1. juna Francuska od 19 časova, da bi dan kasnije u istom terminu protivnik Srbije bila selekcija Rusije.