0

SVETSKO PRVENSTVO: ‘Orlovi’ zapretili Francuzima, pa doživeli ubedljiv poraz

Objavljeno: 12.01.19 u 21:58

Rukometaši Srbije doživeli su prvi poraz na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj pošto su u drugom kolu izgubili od Francuske sa 32:21 (15:12).

Srpski rukometaši ispustili su pobedu u prvom kolu protiv Rusije, a u drugom ipak nije bilo za očekivati da će sličan rezultat moći da ostvare protiv ‘galskih petlova’ koji su osvojili četiri od poslednjih pet svetskih šampionata. To dovoljno govori o njima.

Međutim, izabranici Nenada Peruničića su vrlo dobro započeli današnji susret, čak se može reći i na iznenađenje Francuza, te je u uvodnih 20 minuta Srbija bila konstantno u vođstvu. Minimalnom, ali važnom za samopouzdanje i momenat u kome su pokazali da su potpuno parirali favoritu.

Ipak, pri vođstvu od 9:8 usledio je ‘crni period’ sa veoma lošom koncentracijom u napadu, koja obično prouzrokuje lake kontre i došlo je do serije Francuske od pet vezanih golova.

Ispostavilo se da je tada prelomljen meč, jer je Francuska previše lako preokrenula i stekla potrebnu zalihu na poluvremenu.

U nastavku su se u potpunosti raspucali francuski šuteri i sve je iz minuta u minut išlo njima na ruku, pa su u gol ulazili i šutevi koji obično ne nađu put do mreže.

Na kraju je Francuska ostvarila mnogo ubedljiviji trijumf nego na startu protiv Brazila (24:22), a Srbiji preostaje da nakon sutrašnjeg dana pauze se okrene ključnim mečevima počev od duela protiv Brazila (ponedeljak, 15:30h).

Danas najefikasniji igrač bio je srkski krilni igrač Bogdan Radivojević, strelac šest pogodaka, a kod Francuza se najviše istakao Remili sa pet golova.