0

SVETSKO PRVENSTVO: Bod protiv Rusa, ‘orlovi’ kažnjeni za greške, diskutabilne odluke Norvežana

Objavljeno: 11.01.19 u 19:50

U prvom kolu ‘A’ grupe Svetskog prvenstva Srbija je odigrala sa Rusijom nerešeno 30:30 (16:16), te joj sad sledi grčevita borba za plasman u drugu fazu.

Šteta! Bili smo bolji od Rusa i sudija Norvežana zajedno, ali nismo preležali dečije bolesti. Sa druge strane iskusni Dibirov bio je nezaustavljiv i kada je bilo najpotrebnije vraćao je ‘baćuške’ u igru.

Prvo poluvreme obeležio je kriminalno suđenje norveškog para Jorum-Kleven koji je kao na traci svirao sedmerce za Ruse. Dovoljno je reći da ih je bilo devet. Ipak, četa Nenada Peruničića uspela je da dođe do izjednačenja preko Nikiolića 16:16.

U drugom poluvremenu sudije iz Norveške su izjednačile kriterijum suđenja, a naš tim je zaigrao dosta bolje. Sa igračem više napravili smo seriju 3:0 i poveli sa 21:18, a ubrzo i sa 23:19. Ipak, Rusi su preko Dibirova i Žitnjikova stigli do izjednačenja 24:24. U 53. minutu su Rusi opet poveli golom Dibirova. ‘Orlovi’ se nisu predavali, te su preko Nenadića stigli do vođstva 28:27. U tim momentima u našem timu se razigrao Kukić, pogađao je mrežu Rusa, ali su Kiseljev i Dibrov brzo uzvratili. Pri rezultatu 30:30 naš tim je imao napad, Kukić je šutirao, ali je drugi ruski golman Garmaš odbranio. Rusi su imali osam sekundi za pobedu, ali nije došlo do promene rezultata i na kraju je ostalo 30:30.

U našem timu najefikasniji je bio Nemanja Ilić sa šest golova, dok je Vujić postigao gol manje. Kod Rusa je veteran Dibirov ‘upisao’ čak 12 golova. Pratio ga je Žitnjikov sa četiri pogotka.

Srbija sledeći meč na Svetskom prvenstvu igra protiv Francuske u subotu od 20.30.