1

GORELO NA BANJICI: Partizan i Zvezda odigrali derbi sa 20 golova, na kraju…

Objavljeno: 17.11.18 u 00:00

U okviru regionalne Triglav lige na Banjici je odigran večiti derbi u kom su se sastali Partizan i Crvena zvezda.

Odavno to nije meč dva vaterpolo giganta, ali jeste najtalentovanije dece u Srbiji. Ovoga puta viđen je vatromet golova, a na kraju Partizan i Crvena zvezda odigrali su nerešeno 10:10.

Partizan je bolje počeo utakmicu, ali je Zvezdi nedostajalo i malo sreće, jer su gosti u prva dva napada pogodili okvir gola. Petar Tomić je otvorio seriju, izjednačio je Veljko Tankosić, a zatim su Miloš Korolija i Aleksandar Andrejević doneli ubedljivu prednost crno-belima. Ipak, raspoloženi Kristijan Šulc nije dao Partizanu da se potpuno odlepi.

Zvezdi je izjednačenje doneo Vasić, ali je Partizan odgovorio preko Barača za 4:3. Usledila je serija Crvene zvezde 2:0 preko Maksimovića i Popovića, da bi Adžić do kraja prvog poluvremena izjednačio na 5:5.

I treća četvrtina bila je veoma uzbudljiva obeležili su je preokreti. Ton Zvezdinoj igri u ovom periodu ponovo je davao Šulc, koji je dao šesti gol, ali na drugoj strani imao je ravnopravnog takmaca u Adžiću. Gosti su još jednom poveli preko Radovića, a onda je najpre izjednačio Aleksandar Radanović, pa je Vlahović odbranio peterac, a vođstvo Partizanu posle dužeg vremena doneo je Nikola Radonjić.

Pred kraj meča Crvena zvezda je povela sa 9:8 golom Ilića, ali je iskusni Korolija poravnao na 9:9. Isti igrač doneo je prednost Partizanu 10:9, ali je Ilić minut i 11 sekundi pre kraja postavio konačnih 10:10.

Partizan je sa četiri osvojena boda sedmi na tabeli, dok je za Zvezdu ovo bio prvi poen i poslednja je na tabeli.