1
Odbojka

ČUVAJ SE, SVETE: Grbićevi ‘orlovi’ blistaju u Torinu – domaćin počišćen u tri nestvarna seta! (VIDEO)

Objavljeno: 26.09.18 u 22:43

Odbojkaši Srbije savladali su domaćina Italiju sa 3:0 na startu treće faze Svetskog prvenstva u Torinu.

Po pravilu bi susret sa domaćinom šampionata trebalo da bude najteži duel, ali su se nakon žreba u ponedeljak naši odbojkaši obradovali susretom sa Italijom i Poljskom, od koje su dan ranije poraženi sa 3:0.

Znali su da mogu protiv ‘azura’ i to su večeras demonstrirali pred fanatičnom publikom u Torinu. Prvi set bio je nestvaran, jer su ‘orlovi’ bukvalno leteli po terenu, a domaćini nisu znali šta ih je snašlo. Epilog – 25:15 za Srbiju.

Tim Nikole Grbića je nastavio da briljira i u nastavku, iako su Italijani pokušali da pritiskom na sudije, pa čak i provokacijama sa druge strane mreže, poremete srpske igrače. Nisu uspeli.

Funkcionisao je servis, a odatle je sve lakše išlo zbog poremećenog prijema rivala i lakšeg bloka i odbrane. Tome u prilog najviše ide podatak da je u prva dva seta Srbija imala čak osam asova. Otuda i 25:20 i vođstvo od 2:0 u setovima.

Asom je počeo i treći deo meča, i to Marka Ivovića, koji ih je do tada sakupio čak četiri. Pokušavala je i publika da podigne Italijane, ali su momci u crvenom nekako svaki duži poen uspevali da dobiju na velemajstorski način, što je lomilo duh domaćih i igrača i navijača.

Kako se set bližio kraju, Srbija je uspevala da stigne do osetnije prednosti. Najpre od 13:10, zatim i 16:12 na drugom tehničkom tajm-autu, a vrlo brzo bilo je 20:13 za hrabre Grbićeve ‘visokoletače’.

Bila je to prednost koju naši momci nisu ispuštali i na kraju su ostvarili maksimalnu pobedu od 3:0, koja im gotovo izvesno garantuje plasman u polufinale, a sa koje pozicije odgovor će dati sutrašnji meč protiv Poljske od 20:30h.

Srbija ima set količnik 3:0 i poen količnik 75:55, a sutra bi joj bio dovoljan samo set za siguran plasman u polufinale, mada sa ovakvom igrom i Poljska bi trebala da strepi pred razigranom Srbijom.