2

Zagreb, 180118. Arena Zagreb. Utakmica 1. kola drugog kruga rukometnog EHF Europskog prvenstva 2018, Srbija - Noverska. Na fotografiji: Petar Nenadic. Foto: Damir Krajac / CROPIX

EP U RUKOMETU: Norvežani održali čas modernog rukometa, Srbija bez šanse do novog poraza

Objavljeno: 18.01.18 u 19:50

Rukometna reprezentacija Srbije zabeležila je prvi poraz u drugoj fazi Evropskog prvenstva u rukometu, pošto je bolja bila selekcija Norveške 32:27.

Na samom početku meča naša selekcija je stigla do prednosti, prvo 1:0, potom 2:1, ali je sve dobro urađeno u napadu padalo u vodu u odbrani, pošto je Norveška pronalazila prelako put ka golu, pa je u petom minutu meča rezultat bio 6:5 za Norvešku, a u 11. minutu, uprkos tome što je Srbija imala igrača više, promašaj Zelenovića kažnjen golom sa druge strane, pa su Skandinavci otišli na 10:8. Terorisali su našu odbranu Sagosen sa četiri gola, te Bjornsen sa tri, za prednost od 12:9. Pogodio je Ilić sa sedmerca za 12:11, ali ni sledeći napad sa igračem više nije doneo rezultat, pošto je Đukiću dosuđeno probijanje, a Norveška iz kontre stigla do gola. No, posle tajm-auta Cvetkovića usledilo je poravnanje (15:15), da bi Srbija stigla do 16:15 golom Jovanovića, a prvo poluvreme okončano je nerešenim rezultatom, 17:17.

Prvih deset minuta drugog dela doneli su pravi raspad u odbrani naše reprezentacije, sedam primljenih uz samo dva data gola za prednost Norveške 24:19, što su bez ikakvih problema sačuvali do kraja, a u jednom momentu razlika je bila i sedam golova (31:24). Tek na momente su naši reprezentativci uspevali da koliko-toliko priprete, ali raspoloženi Sagosen i Bjornsen su sprečili bilo kakav preokret. Upravo ovaj dvojac sa po osam golova bio je najefikasniji na meču, dok je kod naše selekcije bolji od ostalih bio dvojac Beljanski-Šešum sa po pet golova.

Našu selekciju očekuju tri dana pauze, pošto naredni meč igra protiv Francuske u ponedeljak, 22. januara.