2
The Best Of

VREMEPLOV: Zvezda je na penale izbacila Reala, a Džaja je ‘ubio’ Kamača (VIDEO)

Objavljeno: 07.12.17 u 00:20

Vremeplov nas vraća u 1975. godinu kada je Crvena zvezda izbacila slavni Real Madrid iz četvrtfinala Kupa pobednika kupova.

Bio je to dan za pamćenje, slavni ‘kraljevski klub’ je na Markanu došao sa dva gola prednosti 2:0. Male su šanse davane Zvezdi da može do senzacije, a onda je Dragan Džajić golom u 36. minutu doveo crveno-bele u vođstvo. Srpski predstavnik je prednost Reala iz prvog meča anulirao golom Ognjena Petrovića iz penala u 55. minutu.

Pobednika su odlučili penali, Janković je pogodio šesti penal za crveno-bele, dok je šut Santalina zaustavio Petrović.

Meč na beogradskoj Marakani je kasnije ostao upamćen po tome što je jedan od najboljih fudbalera Jugoslavije svih vremena Dragan Džajić ‘terorisao’ Hosea Antonija Kamača.