0

RUKOMET: Negotin bolji od Radničkog

Objavljeno: 27.11.17 u 09:56

Rukometaši Radničkog 1964 su poraženi na gostovanju u Negotinu od ekipe „Hajduk Veljko“ rezultatom 34:29 u okviru 9. kola Super B lige.

Ekipa Radničkog je bolje otvorila utakmicu,snažnom odbranom i raznolikošću u napadu sve do 25. minuta i rezultata 12-15 imala konstantno vođstvo. Negotinci su tek pred kraj prvog dela igre uspeli da smanje na gol razlike i na poluvreme se odlazi rezultatom 16:17.

Drugi deo igre je u potpunosti pripao domaćinu, koji već u 40. minutu ima prednost 22:20, koju održava i povećava sve do kraja utakmice i konačnih 34-29. Oslabljeni gostujući igrači nisu imali snage da se odupru snažnim naletima domaćih igrača.

Najefikasniji u domaćoj ekipi su bili Aleksandar Ćirić sa osam i Aleksandar Pavlović sa sedam pogodaka,dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Miloš Simić i Mihajlo Knežević sa po pet postignutih golova.

Igrač utakmice : Aleksandar Pavlović

RK Hajduk Veljko –RK Radnički 1964 : 34:29 (16:17)
Negotin: Hala “Negotin”. Gledalaca : 200
Sudije: Dušan I Željko Vasiljević
Sedmerci: Hajduk Veljko 2 (1), Radnički 5 (5)
Isključenja: Hajduk Veljko 14 min, Radnički 10 min

Hajduk Veljko : Stojanović, Jevđenović 4, Orlović 3, Stanojčić 6, Pavlović 7, Ćirić 8, Stevanović , Lapadatović , Vučak, Kojić 5, Ilić 1, Rašković.
Radnički 1964 : Bogićević , Blagojević, Milosavljević 1, Đukić , Stošić 2, Ilić 3, Knežević 5, Simić 5, Stevanović 4 ,Radenovi’ 1, Stanojev 4, Poskurrica 3, Bogdanović, Jovanović, Janićijević, Biševac 1.

U narednom kolu Kragujevčani će ugostiti ekipu “Karađorđe” iz Topole.