0
Odbojka

VELIKA PRILIKA JE PROPUŠTENA: Vojvodina ispustila Ligu šampiona u Tuluzu

Objavljeno: 12.11.17 u 23:05

Odbojkaši Vojvodine pali su kada je bilo najpotrebnije i doživeli težak poraz od Tuluza u revanšu plej-ofa za Ligu šampiona – 4:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:23, 15:10).

Šteta! Vojvodina je pre četiri dana u Novom Sadu potpuno razbila ekipu francuskog Tuluza i slavila pobedu od 3:0, ali je problematično pravilo po kom se trijumfi od 3:0 i 3:1 vrednuju potpuno isto.

‘Lalama’ je bilo potrebno da osvoje makar dva seta i prvi su već dobili posle 20-ak minuta igre jer su sa 25:20 utišali domaću publiku. Ali, samo na kratko.

Domaćin se u potpunosti vratio u meč i dobio naredna tri seta, čime je ‘poravnao’ rezultat u ukupnom skoru iako je Voša imala jedan osvojeni set više.

Zbog toga se igrao dodatan ‘taj-brejk’ u kome je psihička prednost bila na strani Tulužana i to su valorizovali osvajanjem petog seta sa 15:10 i konačnom pobedom za plasman u Ligu šampiona.

Tako Srbija ni ove godine neće imati predstavnika u elitnom takmičenju. Nezaustavljiv je bio Španac Viljena, koji je osvojio čak 33 poena za Tuluz. U timu iz Novog Sada Vučićević je imao 15, Mehić 14, a Simić i Stevanović po 11 poena.