0

VELIKA POBEDA U KRAGUJEVCU: Radnički dominantno protiv favorita

Objavljeno: 01.10.17 u 11:28

Rukometaši Radničkog 1964 su u derbi utakmici drugog kola Super B lige savladali leskovačku Dubočicu 54 rezultatom 26-22( poluvreme 13-10) i time ostvarili drugu pobedu na startu šampionata.

Od samog starta utakmice domaći su nametnuli svoj prepoznatljiv stil igre i nakon početnih 1-1 čvrstom odbranom i raznovrsnom igrom u napadu povećavali vođstvo do maksimalnih četiri razlike u 23-ćem minutu igre (10-6).Gosti su pokušavali da se približe raspoloženom domaćinu,ali se na poluvreme otišlo sa tri gola prednosti za Radnički (13-10).

Na početku drugog dela igre igrači Dubočice kreću na sve ili ništa i smanjuju rezultat na samo gol prednosti u 37-om minutu (14-13),ali domaći od tog trenutka pojačavaju odbranu uz raspoloženog Ognjena Jovanovića na golu i raznovrsne Stefana Stanojeva i Miloša Milosavljevića u napadu dolaze do maksimalnih šest golova prednosti u 45-om minutu (20-14 ).Do kraja utakmice gosti su pokušali u par navrata da preokrenu rezultat ali im domaći nošeni podrškom sa tribina nisu dozvolili.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Stefan Stanojev i Miloš Milosavljević sa 5 golova,dok se kod gostiju istakao Miodrag Čičić sa 4 postignuta gola. Za igrača utakmice proglašen je Stefan Stanojev.

Sledećeg vikenda ekipu Radničkog će ugostiti u okviru 3. kola Super B lige ekipa “Planinka.prolom voda” iz Kuršumlije.

RK Radnički 1964 –RK Dubočica 54

Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 350
Sudije: Dušan i Željko Vasiljević
Sedmerci:  Radnički 4(3), Dubočica 2(2)
Isključenja: Radnički 4 min, Dubočica  6 min

Radnički 1964  : Bogićević ( 1 odbrana), Blagojević, Milosavljević 5, Đukić, Stošić 1, Dobrosavljević 4, Radivojević 1, Ilić, Knežević 4, Simić 2, Stevanović, Stanojev 5, Poskurica 3, Bogdanović 1, Jovanović ( 12 odbrana), Janićijević

Dubočica 54 :  Pešić ( 4 odbrane), Cvetković 3, Manić  3, Čičić 4, Stanković 2, Nikolić, Marinković 3, Jocić, Girić, Filipović 2, Arsić, Gašić ( 5 odbrana), Vasić 3, Radivojević 1, Đorđević 1, Janković.