0
The Best Of

VREMEPLOV: Sećate li se kako je Kolarov umalo ‘ubio’ italijanskog sudiju? (VIDEO)

Objavljeno: 18.08.17 u 00:10

Dok je igrao u Laciju Aleksandra Kolarova su smatrali legitimnim naslednikom Siniše Mihajlovića, a on se svojski potrudio da to i dokaže.

U februaru 2009. godine Lacio se u okviru Serije A susreo sa Torinom na rimskom ‘Olimpiku’. Na pomolu je bilo veliko iznenađenje jer su ‘bikovi’ vodili sa 0:1 gotovo ceo meč, ali osam godina kasnije krajnji rezultat se ne pamti, koliko detalj iz 62. minuta, koji se jednostavno ne zaboravlja.

U jeku napada ‘nebesko plavih’ srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov je odlučio da napadne gol Torineza svojim razornim udarcem, ali ga je umesto golmana – osetio sudija Masimilijano Sakani.

Lopta ga je pogodila direktno u glavu i istog momenta je pao na travu, a čak i kada je u više navrata pokušao da se podigne, nije uspeo. Prekid je potrajao gotovo deset minuta.

‘Bikovi’ su se umesto sa 11, očigledno branili sa 12 igrača. Uzalud su mu odbrojavali, nije bilo šanse da ustane…

(Izvor: youtube / Aleksandar Djordjevic)