0

SUPERLIGA SRBIJE: Vaterpolisti Partizana savladali Zvezdu na startu domaće šampionata!

Objavljeno: 08.04.17 u 21:12

Crno-beli su na Banjici, pred oko 400 navijača, savladali večitog rivala rezultatom 7:6, po četvrtinama (1:0, 0:2, 4:1, 2:3).

Prvo poluvreme nije obilovalo golovima, ponajviše zahvaljujući  golmanima obe ekipe Dobožanovu na jednoj odnosno Kiralju na drugoj strani, Ovaj period je ipak rezultatski pripao Crvenoj zvezdi, zahvaljući dobroj drugoj četvrtini u koju su dobili sa dva gola razlike.

Ipak Partizan je u trećoj deonici napravio ključnu razliku, dobišvi ovaj period rezultatom 4:1, pa su u posednjih osam minuta ušli sa dva gola prednosti.

Pitanje pobednika definitivno je rešeno na tri minuta pre kraja utakmice, kada je Partizan pogotkom Filipa Jankovića došao do nedostižnih 7:4.

Partizan: Dobožanov (12 odbrana), Lukić, F. Janković 2, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović, Toholj.

Crvena zvezda: Kralj (11 odbrana), Tankosić 2, Jović, Ivošević, Šuberić 1, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović.