Crno-beli su na Banjici, pred oko 400 navijača, savladali večitog rivala rezultatom 7:6, po četvrtinama (1:0, 0:2, 4:1, 2:3).

Povezane vesti

Prvo poluvreme nije obilovalo golovima, ponajviše zahvaljujući  golmanima obe ekipe Dobožanovu na jednoj odnosno Kiralju na drugoj strani, Ovaj period je ipak rezultatski pripao Crvenoj zvezdi, zahvaljući dobroj drugoj četvrtini u koju su dobili sa dva gola razlike.

Ipak Partizan je u trećoj deonici napravio ključnu razliku, dobišvi ovaj period rezultatom 4:1, pa su u posednjih osam minuta ušli sa dva gola prednosti.

Pitanje pobednika definitivno je rešeno na tri minuta pre kraja utakmice, kada je Partizan pogotkom Filipa Jankovića došao do nedostižnih 7:4.

Partizan: Dobožanov (12 odbrana), Lukić, F. Janković 2, Repanović 1, Lazić, Manojlović, Drašović, Andrejević, Jakšić 1, Tanasković 1, Stojanović 1, M. Janković 1, Belopavlović, Toholj.

Crvena zvezda: Kralj (11 odbrana), Tankosić 2, Jović, Ivošević, Šuberić 1, Ilić, Bursać, Ljubenović, Nikolov, Ćorić 2, Drašković 1, Peković, Todorovski, Radović.