0

SKI SPORTOVI: Hiršeru mali kristalni globus Svetskog kupa

Objavljeno: 05.03.17 u 15:20

Austrijski skijaš Marsel Hiršer osvojio je danas mali kristalni globus Svetskog kupa u slalomu, pošto je zauzeo četvrto mesto u trci u Kranjskoj Gori.

Hiršer je pretposlednju ovosezonsku trku u slalomu završio za 1:49,06 minuta i bio je 0,80 sekundi sporiji od pobednika, sunarodnika Mihaela Mata. Mat je ostvario prvu pobedu u karijeri u Svetskom kupu.

To je četvrti mali kristalni globus u slalomu za Hiršera.

Drugo mesto u današnjoj trci osvojio je Italijan Stefano Gros sa 1:48,56 minuta, a treći je bio Feliks Nojrojter iz Nemačke rezultatom 1:48,72.

Hiršer je i pobednik Svetskog kupa, rekordnu šestu godinu uzastopno. On je juče osvajanjem titule u superveleslalomu, pet trka pre kraja, obezbedio veliki Kristalni globus.