0

SP U ZIMSKIM SPORTOVIMA: Zlato za Arenija u alpskoj kombinaciji

Objavljeno: 13.02.17 u 15:48

Švajcarski skijaš Luka Aerni osvojio je danas zlatnu medalju u alpskoj kombinaciji na Svetskom prvenstvu u Sankt Moricu.

Aerni je trke u spustu i slalomu završio za 2:26,33 minuta i bio je brži za 0,01 sekundu od branioca titule Marsela Hiršera iz Austrije.

Aerni je posle spusta bio 30. u ukupnom plasmanu, ali je to nadoknadio odličnom vožnjom u slalomu i pobedio.

To je prva pobeda u karijeri za 23-godišnjeg Aernija, kojom je Švajcarskoj doneo treće zlato u šest trka na Svetskom prvenstvu u Sankt Moricu.

Bronzanu medalju osvojio je Švajcarac Mauro Kavizel sa 0,06 sekundi zaostatka za pobednikom.