0

SKI SKOKOVI: Pobeda Velingera u Vilingenu

Objavljeno: 29.01.17 u 18:26

Nemački ski skakač Andreas Velinger pobednik je današnjeg takmičenja u Vilingenu u okviru Svetskog kupa.

Velinger je do druge pobede u karijeri, a prve u sezoni došao skokovima od 147,5 i 135 metara, odnosno 242,3 boda.

Drugo mesto zauzeo je Austrijanac Štefan Kraft sa 0,3 boda zaostatka, pošto je ostvario skokove od 148,5 i 135,5 metara, dok se na trećem stepeniku pobedničkog postolja našao njegov sunarodnik Manuel Fetner koji je ostvario skokove od 144,5 i 136 metara i tako osvojio 241 bod.

Takmičenje u nemačkom Vilingenu obeležio je jak vetar u prsa, koji je često menjao intenzitet i tako napravio velike razlike u koeficijentu prilikom bodovanja.

Na četvrtom mestu našao se drugoplasirani u generalnom plasmanu Norvežanin Danijel Andre Tande sa 240,4 boda, dok je lider u Svetskom kupu Poljak Kamil Stoh zauzeo peto mesto.

U generalnom plasmanu Stoh je vodeći sa 978 bodova, drugi je Tande sa 853, dok je Slovenac Domen Prevc, koji je na današnjem takmičenju zauzeo 25. mesto, treći sa 786.

Svetski kup nastaviće se narednog vikenda, kada je na programu takmičenje u ski letovima u nemačkom Oberstdorfu.