2
Vremeplov

VREMEPLOV: Provokacija Nojera i surova kazna u vidu prelepog gola Lea Mesija (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 05.12.16 u 00:01

U polufinalu Lige šampiona 2015. godine susrele su se ekipe Barselone i Bajerna iz Minhena. Pre susreta, golman Bavaraca Manuel Nojer rekao je nešto što je Argentinca nateralo da postigne jedan od najlepših golova u karijeri.

U predvečerje utakmice, Nojer je za francuski „L’ Ekip“ rekao:

– Kada sretnem Mesija na terenu, pokazaću mu ko je „gazda“.

Prvi susret polufinala odigran je u Barseloni 6. maja, i Nojer je fenomenalno branio do 77. minuta, kada je Mesi uspeo da „otključa“ gol tima iz Minhena.

Samo tri minuta kasnije, Argentinac je odlučio da je došao trenutak za naplatu, pa je promešao odbranu Bajerna i nonšalantno uputio lob udarac ka golu tima iz Minhena, za 2:0 i savršen odgovor jednom od najboljih golmana sveta.

Do kraja susreta, Nejmar je postigao još jedan gol i praktično rešio pitanje finaliste, što je u Minhenu potvrđeno golovima Brazilca, iako je Bajern slavio na kraju 3:2.