0

SVAKA ČAST: Kristina Bedeč treća na svetu!

Objavljeno: 18.09.16 u 18:30

Srpska kajakašica Kristina Bedeč osvojila je danas bronzanu medalju na prvenstvu sveta u nemačkom Brandenburgu, pošto je maratonsku trku, dugu 26,2 kilometara, završila u vremenu 2:08,17.

Zlatnu medalju osvojila je Renata Čaj iz Mađarske (02:06:57.0), dok je srebro pripalo Vandi Kisli (2:07:00.3), takođe iz Mađarske.

Čai i Kisli su povele na samom startu i pobegle ostalim takmičarkama, ali su ih u prvom delu trke pratile Kristina Bedeč i Dženi Igen iz Irske koje su jedine ostale u vodećoj grupi. Ubrzo je Igenova posustala i prešla u drugu grupu, dok je Bedeč jedina uspela da održi tempo vodećeg dvojca.

SP U KAJAKU I KANUU: Nova medalja za Srbiju i olimpijska viza za Kristinu Bedeč!

Kisli je tako osvojila drugu medalju u Brandenburgu u dva dana, nakon zlata u U23 konkurenciji u petak, dok je Kristina Bedeč osvajanjem bronze, ponovila uspeh od iz 2015. kada je u Đeru osvojila takođe bronzanu medalju, a osim osvajanja medalje Bedeč je proglašena i za najbolju takmičarku u maratonu u 2016. godini.

Jedini srpski predstavnik u konkurenciji K1, Ervin Holpert zauzeo je 17. mesto u trci na 29,8 kilometra u vremenu 02:23:06.6. Zlato i srebro osvojili su Henk Mekgregor (02:20:11.6) i Endrju Birket (02:20:12.7) iz Južnoafričke republike, dok je bronza pripala Žoseu Ramalju (02:20:13.3) iz Portugala.

U petak je srpska juniorka Nikolina Mijušković zauzela 7. mesto u kanuu jednokleku na 14.4 kilometra u vremenu 01:36:57.3, dok je Nikolina Milić kroz cilj prošla kao 9. u vremenu 01:38:11.4.