0

JUSEIN BOLT: Želim da budem legenda kao što su Ali i Pele

Objavljeno: 19.08.16 u 13:31

Jamajčanski atletičar Jusein Bolt rekao je danas da želi da bude jedan od najboljih sportista svih vremena, „izmedju Muhameda Alija i Pelea“.

Bolt je jutros osvojio treću uzastopnu olimpijsku zlatnu medalju na 200 metara u Rio de Žaneiru, pošto je deonicu prešao za 19,78 sekundi.

– Želim da budem jedan od najvećih, izmedju Muhameda Alija i Pelea – rekao je Bolt posle trke.

On je prethodno u Riju osvojio i treću uzastopnu zlatnu olimpijsku medalju na 100 metara, a do kraja takmičenja pokušaće da osvoji treće uzastopno zlato u štafeti 4×100 metara.

Taj „tripl tripl“ bi bila njegova ukupno deveta zlatna olimpijska medalja. Posle trke Bolt je noseći jamajčansku zastavu istrčao pobednički krug oko stadiona.

– Dokazao sam svetu da sam najbolji. Zbog toga sam došao ovde, to radim. Zbog toga sam rekao da su ovo moje poslednje Olimpijske igre, više ništa ne moram da dokazujem – rekao je Bolt.